Роздрукувати цю сторінку

Коли в родині – небезпечно: у батьків-випиваків відібрали малолітню дитину

06 лип. 2021 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Відібрати доньку у батьків, котрі зловживають спиртним та систематично нехтують її вихованням – таке рішення ухвалив Бердичівський міськрайонний суд, розглянувши відповідну заяву органу опіки та піклування.

На обґрунтування свого позову міська служба у справах дітей надала чимало доказів, що 39-річний батько та 32-річна мати фактично самоусунулись від виховання дитини. Під наглядом соціальних служб ця сім’я перебувала із весни минулого року і тоді 5-річною дівчинкою опікувався лише батько: дружина кинула його з нею, не повідомивши своєї нової адреси. Та згодом чоловік перестав дотримуватись розробленого фахівцями плану з належного виховання доньки, не пускав соцпрацівників на поріг будинку і почав зловживати алкоголем.


У червні 2020-го вдалось розшукати маму й передати дівчинку їй, однак, попри досягнення позитивних зрушень, батьківство і для неньки стало непосильним тягарем. Замість дбати про дочку жінка поновила зв’язки з асоціальними товаришами. У компанії нетверезих дорослих, що становило загрозу для життя та здоров’я, дівчинку взимку цього року виявили правоохоронці. А виявивши, доправили до медустанови, де малу лікували 4 дні.


Встановити контакт із батьками не вдалось: батько постійно був напідпитку й поводився агресивно, а мати ігнорувала усі дзвінки й була відсутня за місцем проживання. Зрештою, віднайшли тітку, яка забрала племінницю з лікарні до себе. На суді повідомила, що сестра та її чоловік жодного разу не провідали дитину й не поцікавились, як вона.


Справу розглядали без відповідачів: мати надіслала заяву про визнання позовних вимог, а батько не з’явився за судовим викликом, не повідомивши причин. Після допиту свідків та вивчення матеріалів суд дійшов до переконання про існування вагомих підстав для відібрання дівчинки у батьків та, як також просив позивач, стягнення з кожного з них по 1000 гривень аліментів на утримання дитини щомісячно.


Згідно рішення суду, дівчинку передано органу опіки та піклування для подальшого її влаштування. А батькам роз’яснено, що, у разі зникнення причин, які стали підґрунтям для відібрання дитини, вони можуть звернутися до суду із заявою про повернення їм доньки. Протягом 30 днів рішення можна оскаржити.

 vidibrannya 1

 vidibrannya 2