Як відповідають підлітки перед законом, розповів у бердичівському будліцеї суддя Юрій Базюк — РІО Бердичів

Четвер, 28 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Як відповідають підлітки перед законом, розповів у бердичівському будліцеї суддя Юрій Базюк

22 груд. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Він прийшов не повчати, а поділитися знаннями, які стануть у нагоді – так почав своє спілкування зі здобувачами освіти Бердичівського професійного будівельного ліцею суддя Юрій Базюк. Нещодавно у стінах навчального закладу із дозволу адміністрації та з дотриманням карантинних вимог відбулась зустріч судді Бердичівського міськрайонного суду з молоддю на тему «16+ Твоя юридична відповідальність».

Першо- й другокурсникам будівельного ліцею і раніше розповідали про їхню юридичну відповідальність, але ще ніколи цю, здається, уже знайому, тему не презентував суддя. Юрій Базюк не тільки нагадав підліткам про те, що таке юридична відповідальність, які її види існують, а й навів конкретні цьогорічні приклади притягнення неповнолітніх до адміністративної та кримінальної відповідальності, закцентувавши увагу, що настає вона, окрім деяких винятків, із 16-ти років.

Зустріч бердичівської молоді з суддею

Станом на початок грудня цього року, Бердичівський міськрайонний суд оголосив попередження восьми підліткам за куріння тютюнових виробів у заборонених законом місцях, а до 18-ти неповнолітніх було застосовано такий же захід адміністративного впливу за вживання пива й появу нетверезим у громадських місцях. Також у поточному році на розгляді в суді перебувало 37 кримінальних справ щодо 43 підлітків, серед яких 4 дівчини. Найчастіше неповнолітнім інкримінували скоєння крадіжок, грабежів, вчинення хуліганських дій, нанесення тілесних ушкоджень. Також слухаються дві справи про угон автомобілів та одна – про умисне вбивство. Розглянутих справ - шість.

Зустріч бердичівської молоді з суддею

Принишкло-зацікавлено слухала молодь реальні судові історії, у яких, на жаль, фігурують їхні ровесники. Крім того, хлопці й дівчата дізнались від судді про те, за які злочини кримінальна відповідальність настає уже з 14-ти років; за допомогою слайдів побачили і заклади, в яких засуджені до позбавлення волі неповнолітні відбувають покарання, та з’ясували умови, за яких підлітка можуть звільнити від відповідальності за скоєне. Під час розмови Юрій Базюк наголосив і на тому, що факт притягнення в юності до кримінальної відповідальності назавжди збережеться у біографії та у дорослому житті може завадити посісти омріяну посаду, отримати дозвіл на зброю чи влаштуватись за кордоном.

Зустріч бердичівської молоді з суддею

Служитель Феміди резюмував, що значно приємніше бачитись із суддями на подібних дружніх зустрічах, а не в залі судових засідань, тож закликав майбутніх фахівців будівельної галузі бути законослухняними та відповідальними, аби збудоване ними життя було успішним і щасливим.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

 

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.