Суд Бердичева зобов’язав батька платити більше аліментів — РІО Бердичів

Четвер, 28 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Суд Бердичева зобов’язав батька платити більше аліментів

22 груд. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Бердичівський міськрайонний суд нещодавно задовольнив позов жінки до колишнього чоловіка про зміну способу стягнення аліментів, і тепер тато має сплачувати дітям третину від свого заробітку щомісячно.

Позивачка звернулась до суду цього літа. Просила стягувати з чоловіка аліменти на малолітніх сина й доньку у розмірі 1/3 з усіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня пред'явлення позову до суду і до досягнення дітьми повноліття.

Під час розгляду справи стало відомо, що аліменти з чоловіка стягують із 2016-го року. Спочатку він сплачував «тверду» суму - у розмірі 2500 гривень на обох дітей, однак згодом через суд домігся зменшення розміру виплат. У відзиві на цьогорічний позов відповідач прохав суд відмовити у задоволенні вимог колишньої дружини, мовляв, аліменти він сплачує справно, а вона витрачає гроші не за призначенням. До того, ж у нього на утриманні є ще одна дитина (від нового шлюбу) та непрацездатні батько й матір дружини, тож платити більше аліментів він не може.

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивачка вказала на суттєве погіршення матеріального стану. Через тривалу хворобу, яка вимагає постійного лікування, жінка втратила роботу й відтоді її сім’я виживає лише на аліменти й соціальну допомогу як малозабезпечена; є заборгованості по кредитах і за комунальні послуги. А колишній чоловік окрім, як сплачувати на дітей присуджену незначну суму, нічим більше не допомагає й не цікавиться їхнім життям та здоров’ям.

Відповідно до Сімейного кодексу України, той із батьків, з ким проживає дитина, під час звернення до суду самостійно обирає спосіб стягнення аліментів (тверда грошова сума або частка від доходів) та має право подавати позов про зміну обраного способу. Також, як одержувач, так і платник аліментів через суд можуть вимагати зміни їхнього розміру. Визначаючи величину коштів, що будуть стягуватись, суд враховує стан здоров’я дитини, матеріальне становище та стан здоров’я платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини чи батьків тощо.

У даному випадку відповідач не надав доказів того, що має на утриманні непрацездатного батька, а утримувати тещу, згідно законодавства, не є його обов’язком. Документи ж, надані позивачкою, свідчать про значне погіршення її здоров’я і матеріального стану, звідки випливає, що присудженої востаннє суми аліментів не вистачає для забезпечення дітей необхідним харчуванням, лікуванням і доглядом. Діючи в інтересах неповнолітніх, суд прийняв рішення задовольнити позов частково: змінити спосіб стягнення аліментів із твердої суми на 1/3 частки доходів відповідача. Це не позбавить його та його нову сім’ю прожиткових мінімумів, що визначені законом - такий висновок суд зробив після оцінки наданої довідки про доходи відповідача.

Аліменти у новому розмірі, відповідно до чинного законодавства, будуть стягуватись не із часу пред’явлення жінкою позову, а із дня набрання рішенням законної сили. Це станеться після закінчення 30-денного строку на подання апеляційної скарги, якщо її не буде подано.

Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.