Хотів убити чи убив ненавмисно - розбирались у суді Бердичева — РІО Бердичів

Вівторок, 1 Грудня

Хотів убити чи убив ненавмисно - розбирались у суді Бердичева

22 вер. 2020 Пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області

Так пояснював свої дії 34-річний чоловік, якому нещодавно Бердичівський міськрайонний суд оголосив вирок. Після з’ясування усіх обставин цієї справи обвинуваченому було «пом’якшено» інкриміновану статтю.

За даними досудового слідства, у жовтні 2019 року в селі Мовчанівка на Ружинщині 50-річний потерпілий у нетверезому стані прийшов додому до обвинуваченого. Він, також п’яний, на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин повалив гостя на підлогу і побив його так, що невдовзі після отриманих ушкоджень той помер на місці події.

Попередньо дії підсудного було кваліфіковано за частиною 1 статті 115 КК України (умисне вбивство), однак під час судового розгляду не було встановлено доказів для обґрунтування саме такої кваліфікації. Свідчення обвинуваченого, що він «не мав наміру вбивати», було підтверджено і висновками проведених експертиз. Згідно них, виявлені у загиблого тілесні ушкодження належать до середнього ступеню тяжкості і самі по собі не призвели б до його смерті. Однак стан сильного сп’яніння прискорив загибель, тому що на фоні спричиненої обвинуваченим травми кісток лицьового черепа із численними пошкодженнями судин обличчя виникла значна кровотеча, яка, зрештою, призвела до удушення. Під дією алкоголю ковтальні та рвотні рефлекси померлого заблокувались і він не мав змоги самостійно видалити кров, що затекла у дихальні шляхи.

Також у причинному зв’язку з настанням смерті перебуває і втрата потерпілим свідомості (після перших же ударів кулаком) та ненадання своєчасної медичної допомоги (після скоєного обвинувачений таки «здогадався» викликати «Швидку»). На суді нічим не було спростовано доводи підсудного про те, що він не усвідомлював наслідків своїх дій. А для підтвердження умислу на вбивство і слід було довести, що б’ючи потерпілого в обличчя, обвинувачений усвідомлював, що опонент обов’язково помре, захлинувшись кров’ю, яку через стан сп’яніння не зможе випльовувати.

Саме тому мешканця Мовчанівки визнали винним не в умисному вбивстві, а в умисному нанесенні тілесних ушкоджень середньої важкості (ч. 1 стт 122 КК України) та вбивстві з необережності (ч. 1 ст. 119 КК України). З урахуванням невідбутих покарань за попередніми вироками, Бердичівський міськрайонний суд призначив чоловіку сім з половиною років позбавлення волі. Також він має відшкодувати 200 тисяч гривень заподіяної моральної шкоди доньці загиблого.

Протягом 30 днів вирок підлягає оскарженню.

Відео

Три ведмеді запрошує на роботу

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошує на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.