Роздрукувати цю сторінку

Бердичівлянам доведеться сидіти на карантині до 11 травня

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Рішення про продовження карантину до 11 травня було прийняте сьогодні, 22 квітня, на засіданні Кабінету Міністрів України.

Уряд говорить про те, що виходитиме країна з карантину згідно чіткого плану у 5 етапів. Стартова точка утвердженого плану, за словами Дениса Шмигаля, має назву «День К» і його починатимуть згідно двох умов. Найпершою є виявлення випадків захворювання в Україні. Це за умови, що протягом 10-ти днів кількість нових лабораторно виявлених випадків коронавірусної інфекції у відсотковому еквіваленті не буде змінюватися у більшу сторону чи коливатиметься у межах 5 відсотків. Друга умова – якщо медичні заклади будуть заповнюватися пацієнтами з коронавірусом менше, ніж на 50 відсотків.


Так званий «День К» повинен настати 12 травня. А нині поставлено ряд важливих завдань до того часу. Поступово будуть збільшувати тестування по кількості, покращувати забезпеченість лікарень та медичних працівників. Буде запроваджено система «Е-контроль» за самоізоляцією, яка буде альтернативою обсервації, та планується розробка нових соціальних стандартів. Насамперед це стосуватиметься носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція.


Прем’єр-міністр України зазначає, що країна повинна неодмінно повернутися до звичного режиму життя, проте, наголошує, що зникнути якнайшвидше загроза не зможе, а тому і країні, і весь світ навчатимуться життю за новими умовами.

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

Останнє від Світлана Семчук

Подібні матеріали