За 2018 рік на Бердичівщині трапилося 166 пожеж, в яких загинуло 8 осіб — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

За 2018 рік на Бердичівщині трапилося 166 пожеж, в яких загинуло 8 осіб

Таку невтішну статистику озвучив заступник начальника Бердичівського міськрайонного відділу ДСНС України в Житомирській області Володимир Рейко, зібравши у п’ятницю, 15 лютого, місцевих журналістів. Мета такого брифінгу – донести до громадян через ЗМІ інформацію про кількість пожеж, які траплялися загалом в Україні та області, а також конкретно у Бердичеві та Бердичівському районі в минулому, 2018 році, і провести паралель з позаминулим роком.

З розповіді Володимира Рейко стало зрозумілим, що число загорань житлових будинків, транспортних засобів, господарських будівель та іншого роду приміщень збільшується, так само як і зростає кількість загиблих від вогню. А це в свою чергу говорить про недотримання людьми правил пожежної безпеки, що призводить до негативних, а подекуди й жахливих наслідків.


За офіційною інформацією, лише з 1 по 17 січня 2019 року в Україні на пожежах загинуло 175 осіб, що більш ніж на 28% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Загалом же, за словами заступника начальника БМРВ ДСНС, упродовж 2018 року в області виникло 2542 пожежі, а це на 8,26% більше, ніж у 2017 році. Під час цих пожеж загинуло 106 осіб, 6 з яких – діти, 49 людей отримали травми, а 93 – було врятовано. При цьому врятовано було і матеріальних цінностей на суму більше 210 мільйонів гривень.


Що ж до Бердичівщини, то минулого року у місті і районі сталося 166 пожеж, 99 та 67 відповідно, в яких загинуло 8 осіб, 3 – в місті і 5 – в районі (по одній особі в Райгородку, Кустині, Никонівці та 2 осіб у Хажині). Для порівняння, у 2017 році трапилося на 27 випадків пожеж менше і загинуло 5 людей.


Володимир Рейко зазначає, що основними причинами пожеж є порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення, необережність під час куріння, необережне поводження з вогнем, а це призводить до пошкодження майна і до загибелі людей.


У 2019 році на території Бердичева та Бердичівського району вже зафіксовано 12 пожеж і, на щастя, загиблих і травмованих немає. Тому, аби знизити їхню кількість і запобігти травмуванню та загибелі людей, бердичівські рятувальники проводять профілактичну роботу, виступають перед трудовим колективом підприємств, організацій та установ. По радіо, телебаченню і засобах масової інформації висвітлюють матеріали попереджувального характеру, аби охопити якомога більшу кількість людей та нагадати їм правила пожежної безпеки. Крім того, спільно з поліцією та соціальними службами рятувальники проводять пожежно-профілактичні відпрацювання у населених пунктах і роздають експрес-інформації та листівки.


Насамкінець брифінгу з журналістами Володимир Рейко наголосив на тому, що у разі виникнення пожежі, люди повинні одразу телефонувати в службу порятунку за номером «101», адже навіть невеличке загоряння може швидко поширитися і наробити клопоту та горя.

IMG 2056

IMG 2055

IMG 2054

IMG 2057

IMG 2058

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.