Правоохоронці Бердичева закликають городян бути обережними із піротехнікою — РІО Бердичів

Понеділок, 30 Березня

  • buhoblik800

Правоохоронці Бердичева закликають городян бути обережними із піротехнікою

19 груд. 2013 МВ УМВС

pirotehnikaОсь так непомітно прийшла пора готуватися до новорічних і різдвяних свят. А це значить, що жителі міста Бердичева та Бердичівського району почнуть заздалегідь запасатися подарунками і усілякими сюрпризами, в числі яких і феєрверки. Але щорічна статистика показує, що піротехнічні шоу, у разі їх неправильного застосування, приносять не тільки естетичні задоволення, але й фізичні та моральні страждання.


Діяльність, яка пов’язана з торгівлею піротехнічними виробами, підлягає ліцензуванню, тобто піротехніку мають продавати лише підприємці, фізичні або юридичні особи, котрі мають відповідну ліцензію Міністерства внутрішніх справ України. Продавці такої пожежно-небезпечної продукції повинні мати дозвіл на початок роботи органу державного пожежного нагляду. В зв’язку з тим, що дана продукція включена до переліку такої, яка підлягає обов’язковій сертифікації, на кожен її вид у суб’єкта господарювання повинна бути копія сертифікату відповідності, а також, в документах на цю продукцію, повинні бути зазначені реєстраційні номери сертифікатів відповідності.


Зберігання та реалізація побутової піротехніки може здійснюватись лише в відповідно обладнаних приміщеннях. Працівники суб’єкта господарювання, які здійснюють продаж піротехнічних виробів, повинні пройти відповідну підготовку та мати документи (посвідчення), що підтверджують рівень освіти і кваліфікації.
Категорично забороняється продавати побутові піротехнічні вироби дітям!


Інформація для споживачів
Застосування побутових піротехнічних виробів здійснюється споживачами відповідно до інструкції, розміщеній на виробі або на пакуванні виробу. Забороняється застосування піротехніки у встановлений законом нічний час з 22.00 до 8.00 години, за винятком дня святкування Нового року в ніч з 31 грудня на 1 січня.


При проведенні "вогненних" шоу і, навіть, сімейних свят, важливо знати і дотримуватися декількох правил. По-перше, запалювати феєрверки дозволяється не ближче 30 метрів від будівель, оскільки висота польоту цього піротехнічного виробу - 20 метрів. Якщо порушити правило, то феєрверк може впасти на балкон, на людей, що стоять біля будинку. Якщо ж це публічне шоу, де збирається багато народу і використовуються могутніші піротехнічні засоби, висота польоту яких до 100 метрів, то організаторам необхідно прослідити, щоб люди були на безпечній відстані від місця запуску.


Забороняється: будь-яка переробка побутових піротехнічних виробі та їх розбирання; використання цих виробів особами молодше за 18 років; використання цих виробів ближче 100 м від лікарень, церков, дитячих установ, шкіл, будинків престарілих та інших громадських споруд і житлових будинків; кидати приведені в дію побутові піротехнічні вироби під ноги перехожих, із вікон і балконів; здійснювати феєрверки з дахів будинків; використання побутових піротехнічних виробів особами, які знаходяться у нетверезому стані.


У разі порушення вимог цих правил громадяни несуть наступну адміністративну відповідальність: продавці за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів тягне за собою накладення штрафу від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 1020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від шестидесяти до ста неоподаткованих мінімумів громадян(від 1020 до 17000 грн.)


Громадяни-споживачі - за статтею 182 КУпАП, а саме: порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів, щодо захисту населення від  шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях, тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.); повторні такі ж правопорушення протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятнадцяти до тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян(від 255 до 510 грн.) із конфіскацією піротехнічних виробів.


Бердичівський МВ УМВС України в Житомирській області

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.