Бердичівська ОДПІ повідомляє — РІО Бердичів

Четвер, 9 Квітня

  • Бердичівський Базар

Бердичівська ОДПІ повідомляє

12 груд. 2013 Бердичівська ОДПІ

odpiВидача сертифікатів електронного цифрового підпису -новий сервіс податкової служби

Загальнообов’язкове декларування доходів громадян є необхідним для побудови сучасної системи оподаткування. Воно покликане збільшити доходи бюджету і є кроком до соціальної справедливості.


Новий сервіс податкової служби – видача сертифікатів електронного цифрового підпису, або, як їх ще називають, «електронних ключів», вже встиг здобути популярність серед бізнесменів, директорів та бухгалтерів великих, середніх підприємств, які для економії своїх сил та часу обирають електронний документообіг.
Але не всі знають, що сфера використання сертифікатів електронного цифрового підпису набагато ширша, і «електронний ключ» може стати в нагоді не тільки підприємцям, а й звичайним громадянам.
«Електронні ключі» можна використовувати для подання щорічної декларації про доходи, використовувати сертифікат цифрового підпису для надійного захисту своєї електронної поштової скриньки, для листування в мережі Інтернет не тільки з податковими органами, а й з будь-яким адресатом, який теж має електронний підпис.
Словом, «електронні ключі» допоможуть вам відкрити багато «віртуальних замків», і в подальшому сфера застосування сертифікатів цифрового підпису буде розширюватися.
Нагадуємо, щоб одержати сертифікат цифрового підпису, необхідно звернутися в Центр сертифікації ключів, відділення якого працює при Бердичівській ОДПІ за адресою: м. Бердичів вул., Б.Хмельницького, 24-а каб.№1 (тел. Для довідок 2-20-23).
При собі потрібно мати копії паспорта і ідентифікаційного коду, а також електронний носій (CD, DVD, «флешка») для запису файлу «ключа». Написавши дві заяви за встановленими формами, ви станете власником «віртуального підпису». 

Електронне введення Книги обліку доходів та витрат

З метою зменшення часу на заповнення Книги доходів та витрат самозайнятим особам запропоновано її ведення в електронній формі (Наказ Міністерства доходів і зборів України, від 16.09.2013 № 481 "Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення"). 

Для цього вказаним особам необхідно отримати посилені сертифікати відкритих ключів, укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом та сформувати заяву на отримання Книги і надіслати її до контролюючого органу за місцем податкового обліку засобами електронного зв'язку.
Після чого контролюючий орган реєструє таку заяву у реєстрі поданих заяв та протягом 3 робочих днів формує і надсилає самозайнятій особі повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера Книги та дати її реєстрації.
Отримавши вказане повідомлення, самозайнята особа здійснює ведення Книги доходів та витрат в електронному вигляді. 

Електронні сервіси

На сьогодні платникам немає зиску триматись за старий «паперовий» спосіб звітування, оскільки така форма подання звітності є зручною, економить робочий час та кошти, а також дає можливість автоматично виправити помилки у звітах.

Створення податкового документа в електронному вигляді здійснюється відповідно до затвердженого формату (стандарту) за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, з накладанням електронного цифрового підпису посадових осіб платника податків.

Електронний підпис є обов’язковим реквізитом електронного документа, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб’єктами електронного документообігу. Сьогодні отримати ключі електронного підпису може безкоштовно кожен бажаючий. Найактивнішими користувачами сервісу стали юридичні та фізичні особи-підприємці. Вони переконалися, що така форма звітування є зручною, адже це значно економить робочий час та кошти на придбання бланків звітних документів .

Для отримання послуги електронного цифрового підпису суб’єкт господарювання повинен звернутись до підрозділу реєстрації користувачів та надати пакет документів, передбачених Регламентом акредитованого центру сертифікації ключів інформаційно-довідкового департаменту.

Зразки документів та інша необхідна інформація розміщені на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД Міністерства доходів і зборів України (http://www.acskidd.gov.ua), а також на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників податків.

Згідно Регламенту, адміністратор реєстрації може прийняти рішення про відмову в реєстрації за результатом розгляду поданих документів у разі:

- відсутності всіх необхідних для реєстрації документів;

- відсутності у довіреної особи документів, які засвідчують її повноваження та особу;

– поданні заявником неналежно засвідчених копій документів;

– невідповідності даних, що визначені в поданих документах, фактичним даним заявника.

Також, адміністратор реєстрації може відмовити суб’єкту господарювання у наданні послуги ЕЦП, якщо документи мають підчистки, дописки, закреслені слова, інші незастережні виправлення або написи олівцем, а також мають пошкодження, внаслідок чого їх текст неможливо прочитати.

Для максимальної зручності платників в Бердичівській ОДПІ, діє пункт видачі електронних ключів за адресою:

- м. Бердичів, вул. Б.Хмельницького 24-а, каб. 1, контактний тел. (04143) 2-20-23. 

Електронні формати документів звітності з єдиного внеску

З метою подання платниками звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування в електронному вигляді Міністерством доходів і зборів України розроблено електронні формати (архів форматів) документів звітності з єдиного внеску. 

Крім цього, розроблено довідник відповідності кодів органів Міндоходів та кодів органів Пенсійного фонду для використання розробниками програмного забезпечення при формуванні xml-файлів (довідник).
Розробку документів здійснено у зв’язку з набранням чинності Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” від 4 липня 2013 року.
Ознайомитися з електронними форматами та довідником можна на
веб-порталі Міністерства: http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro-ele/povidomlennya-platnikam-pod/112281.html.
При поданні звітності в електронному вигляді потрібно користуватися цифровим підписом. Отримати посилені сертифікати відкритих ключів можна безкоштовно в пункті реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, який працює в приміщенні Бердичівській ОДПІ за адресою: м..Бердичів вул..Б.Хмельницького,24а. Телефон для довідок: 2-20-23.
Нагадаємо, що звіт за листопад 2013 року платникам потрібно буде подати до органу доходів і зборів за місцем взяття їх на облік, як платників єдиного внеску до 20 грудня 2013 року включно.

 

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.