Бердичівські правоохоронці проводять операцію «Мак - 2013» — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівські правоохоронці проводять операцію «Мак - 2013»

05 черв. 2013 Власкор

makНещодавно в Україні розпочалися щорічні оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Мак-2013». В цьому році операція триватиме з 20 травня по 26 вересня. До них долучилися і бердичівські правоохоронці. Заходи операції спрямовані на виявлення та знищення нелегальних посівів маку та конопель, перекриття каналів надходження наркосировини до споживачів. Міліціонери Бердичівщини постійно протидіють незаконному обігу наркотиків та психотропних речовин і в минулому році під час операції «Мак» було викрито 70 злочинів пов’язаних з вирощуванням та збутом наркотичних засобів.

Наприкінці весни-на початку літа, коли розпочинається «гаряча» посівна пора, у правоохоронців додається роботи. Адже перед стражами порядку в цей період постає завдання - попередити та не допустити нелегальних посівів снодійного маку та конопель.


Серед населення, підкреслюють правоохоронці. має поширення помилкова думка, що у приватних господарствах невелика кількість вирощуваних культур не буде виявлена і господар уникне відповідальності.


Цією необізнаністю громадян, особливо літнього віку, часто користуються наркоділки. Вони домовляються про вирощування маку чи конопель, зелену масу яких купують за символічні гроші. Проте, самі вони ніякої відповідальності за вирощування нарковмісних культур не несуть. Тим більше, що і перевезення готової зеленої маси вони самостійно не здійснюють, а залучають для цього безробітних, сплачуючи їм проїзд та вартість харчів.


Інколи громадяни виправдовують вирощування маку тим, що мали на меті лише отримання насіння. Проте, чинне законодавство забороняє посів та вирощування незалежно від кінцевої мети культивування.


Для попередження можливих неприємностей Міністерство внутрішніх справ України повідомляє, що законодавством передбачено відповідальність за незаконне вирощування нарковмісних культур.


Так, за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин на господаря накладається адміністративний штраф від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (Ця сума становить від 306 до 1700 гривень.) Незаконно вирощені рослини конфіскуються.


В разі, коли виявлено незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин – господаря буде покарано відповідно кримінального кодексу України або штрафом у розмірі від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ця сума становить від 1700 до 8500 гривень) або заарештовано на строк до шести місяців, або покарано у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. За незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.


Інколи громадяни не звертають уваги на кущі конопель, які ростуть на їх присадибних ділянках або у межах домогосподарств, вважаючи що це дикоростучі рослини, що не можуть застосовуватися для виготовлення наркотиків. Проте, кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає, що: «Невжиття землекористувачем або землевласником на закріплених за ними ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 153 до 306 гривень), а на посадових осіб – від 18 до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 306 до 765 гривень)».


Крім того правоохоронці нагадують, що посіви маку в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють охорону посіві державною службою охорони. Усім іншим громадянам, навіть за квітку маку чи кущ конопель та незначні посіви загрожує відповідальність.


За матеріалами

Бердичівського МВ УМВС України

в Житомирській області

Відео

anoliya zb 800

rif 800 2020

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.