Волонтерська вечірка в Бердичеві пройшла у форматі дитячого ранку — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Волонтерська вечірка в Бердичеві пройшла у форматі дитячого ранку

Гарний банер з написом «Волонтерська вечірка в Бердичеві» привернув мою увагу в стрічці Фейсбуку майже випадково. Більше ніякої інформації про цей захід не було, тому, щоб зрозуміти, що це, довелось прийти минулої суботи у вказаний час до міської бібліотеки.

 

Організатором заходу виявилась чарівна бердичівлянка Катерина Маринчак, більше знана у місті, як засновник центру розвитку сім’ї та дитини «Катафейка». Напевно тому, що Катерина більше звикла спілкуватись з дітьми, тому й дорослі на цьому заходу згадали, як їх у дитячому садочку садили колом на стільчиках і читали їм казочку.


Так ось такою «казочкою» цього разу була розповідь про Волонтерів. А якщо точніше, то навіть не розповідь, а урок про те, що таке волонтерство, як відрізнити волонтерів від шахраїв та інші схожі теми. Як у дитячому садку, не обійшлось і без сценок, які розіграли учасники цього незвичайного уроку.


А учасниками мали б бути очільники громадських організацій міста. Виявляється, що ця зустріч організовувалась в рамках широкого всеукраїнського грантового проекту «Агенти волонтерства», який передбачає створення мережі волонтерських організацій та координацію їх дій.


Не знаю, що мали на меті учасники того проекту, але за гарними словами чомусь мені особисто згадалась класична фраза з нашого радянського минулого: «Якщо не можна знищити явище, потрібно його організувати і очолити». Саме з таких міркувань, думаю, на рівні держави вирішили святкувати національний День Волонтера.


Адже, кращі приклади справжнього волонтерства, які зросли на наших очах в останні п’ять років, зароджувались без всякого примусу, без всякої організації, спонтанно і знизу, а не були спущені зверху. Тому і координація дій волонтерів теж краще налагоджується на горизонтальному рівні, а не за допомогою якогось централізованого управління хоч під державним дахом, хоч під невинним грантовим проектом. І саме у спільних справах а не у розповідях про них.


Немає ніякого сумніву у тому, що Катерина хоче докласти своїх зусиль до гарних справ на благо нашого міста та його мешканців, але за моїм досвідом, грантові проекти додали до розвитку міста значно менше, ніж проста і зрозуміла ініціатива бердичівлян без всякого її оформлення у вигляді проектів, презентацій, семінарів, кава-брейків та інших грантоїдських атрибутів.

volontr1

1volonter2

1volonter3

1volonter4

1volonter5

1volonter6

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.