Наука — РІО Бердичів
  • buhoblik800

Наука

20 років тому, у 1999 році, у Бердичеві відбулася науково-краєзнавча конференція, присвячена 200-річчю від дня народження Оноре де Бальзака, і протягом останніх 20-ти років час від часу краєзнавці організовували проведення таких всеукраїнських і міжнародних конференцій, присвячених письменникам та нашому місту зокрема і випускали збірники.

Гарний банер з написом «Волонтерська вечірка в Бердичеві» привернув мою увагу в стрічці Фейсбуку майже випадково. Більше ніякої інформації про цей захід не було, тому, щоб зрозуміти, що це, довелось прийти минулої суботи у вказаний час до міської бібліотеки.

Чудову теплу погоду подарувала осінь нашому місту. Шкода втратити таку нагоду побути на природі, у парку. А якщо це ще і з користю для навчання, то й поготів! Тому у п’ятницю учні 7-А класу Бердичівської міської гуманітарної гімназії №2 вирушили на науковий пікнік до скверу, що біля Центру позашкільної освіти імені О.Разумкова.

Всім відомо, що для приготування бетону чи будівельного розчину потрібні пісок, цемент і вода. Але бердичівляни мають своє ноу-хау у цій галузі.

Студенти Бердичівського коледжу промисловості, економіки та права під керівництвом викладачів Василюка Д.Г., Рішан Т.С. та Єрмоленка Р.В. відвідали "Фестиваль науки і техніки", присвячений 20-ій річниці польоту першого космонавта України, Героя України, Леоніда Каденюка. 

Рівно місяць тому ми опублікували замітку «В Бердичеві закон про публічну інформацію розуміють по-своєму», в якій йшлось про те, що при оприлюдненні проектів рішень на сайті міської ради свідомо приховують інформацію про людей та організації, яким планується виділити земельні ділянки, що повністю вихолощує саму необхідність такого оприлюднення.

14 квітня 2016 р. в Житомирському державному технологічному університеті відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, магістрантів, аспірантів «Current Trends in Young Scientists’ Research». Особливістю конференції є робочі мови. Доповідачі презентували результати своїх досліджень англійською, німецькою та французькою мовами.

Бердичівляни і волонтери "Об'єднання Самопоміч"вже найближчим часом зможуть встановити зв'язок із наносупутником " Політан -1", який було виведено на орбіту 19 червня 2014 року.

1stimulВід автора: Стимул (лат. stimulus – гострий металевий наконечник на жердині, яким поганяють буйвола (бика, запряженого у віз) – сильний спонукальний момент; внутрішній або зовнішній фактор, що викликаєреакцію, дію; («стимулюючий» прийняти те чи інше рішення).

«У мене часто запитують, чому організація отримала сааме таку назву,- говорить Юрій Яремчук – голова громадської організації інвалідів візочників. «Стимул» - поняття символічне. Під ним варто розуміти не стільки складність шляху, скільки вплив стану в якому ти перебуваєш на твої дії - хвороба ніби стимулює тебе не втрачати час, діяти заради майбутнього і не лише власного, а й інших людей в такому ж або й важчому стані. Адже коли ти здоровий ніколи не замислюєшся над тим, як почувають себе люди обмежені в русі, перебуваєш в так званій зоні комфорту і не бажаєш її залишати”.

Дмитро Носов із Бердичева, що на Житомирщині, вчиться в Національному авіаційному університеті на інженера-механіка з обслуговування наземної техніки аеропортів. Є лейтенантом запасу Військово-повітряних сил. Розповідає, що цікавиться наукою з дитинства і припускає, що це у нього спадкове: дідусь Дмитра працював на космодромі «Байконур».

Про Mars One вперше почув із новин. Каже: вражений ідеєю засновників проекту, вирішив їм написати.

У ніч з середи на четвер бердичівляни мали змогу спостерігати повне затемнення Місяця. Небесне дійство тривало майже дві години. Попри те, що місячні затемнення рідкісне явище, цього разу воно було унікальне – супутник пройшов через центр тіні Землі. Останнє подібне небесне явище було 16 липня 2000 року, а наступного разу астрономи прогнозують центральне повне місячне затемнення, яке можна буде побачити з Бердичева,  аж через сім років. 

У п’ятницю, 10 червня, з самого ранку в міський парк культури та відпочинку  імені Т. Шевченка прибули всі рятувальні служби міста. Щоправда, не на екстрений виклик, а для того, щоб ознайомити учнів з обладнанням, завдяки якому наші вогнеборці щодня виконують свою нелегку роботу. Всі ці заходи відбувались в рамках щорічної всеукраїнської громадської акції «Запобігти, врятувати, допомогти». 

alt

В нашому місті зростає кількість злочинів скоєних неповнолітніми. Протягом 2010 року по місту Бердичеву було скоєно 47 злочинів в яких прийняли 34 неповнолітніх. Для порівняння: в 2009 році неповнолітніми було скоєно 36 злочинів. А за поточний період 2011 року до адміністративної відповідальності було притягнено 72 особи. У даний час на профілактичному обліку у ВКМСД Бердичівського МВ перебуває 65 осіб з них 44 неповнолітні особи проживають в Бердичеві.

 

Нещодавно знайомий розповів мені, що йому довелося судитися за майно в Вінницькому міському суді. Але ніякого суду практично не відбулося. Бо в Вінниці з-за великого завантаження судів «дрібними» справами придумали «ноу-хау». А саме при кожному суді з’явився досвідчений юрист-медіатор. 

 

В Бердичівському педагогічному коледжі також розпочались вступні іспити.

Абітурієнти, які вступають на спеціальність «Дошкільне виховання» (на базі 9 класів) складають іспити з української мови та математики. На спеціальність «Дошкільне виховання» кількість абітурієнтів  - 200 чоловік, а всього майбутніх студентів з цієї спеціальності  буде 60 чоловік.

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.