Скринінг на 25-му тижні вагітності: чек-лист — РІО Бердичів

Середа, 3 Червня

  • Бердичівський Базар

Скринінг на 25-му тижні вагітності: чек-лист

29 трав. 2019 Власкор

УЗД плода проводиться втретє саме на 25-му тижні вагітності, коли малюк в утробі матері вже майже життєздатний. В цей час можна спостерігати остаточне оформлення внутрішніх органів, зростання кісток, збільшення голови, появу рис обличчя.

Про інформативний та дуже важливий скринінг розказали фахівці “Нестле Бебі” з Клубу Турботливих Матусь.


Стан внутрішніх органів плода

vagitnist1
Один із важливих моментів обстеження - інформація про внутрішні органи плода - нирки, легені, серце, печінку тощо

У серці можна роздивитися вади і пороки, що можуть призвести до передчасної смерті малюка після народження. Якщо патологію виявити вчасно, можна прийняти рішення про штучні пологи або розглянути можливість внутрішньоутробної операції на серці. Деякі операції можливі лише після народження, тому скринінг, що виявить серйозну патологію органів дає час батькам на підготовку.

Нирки плода також добре видно на скринінгу, часом можна спостерігати розширення ниркових лоханок або навіть конкременти (пісок). Найчастіше це пов’язано з якістю води, яку вживає вагітна, та обміну речовин її організму. Якщо аналіз сечі не підтверджує порушення обміну речовин жінки, то хвилюватися не варто.

“Перед аналізом сечі не варто 1-2 дні вживати молочнокислі продукти, бо дослідження виявить в сечі бактерії та білок, що порушує істинну картину аналізу. Або не слід їсти багато м’яса тим вагітним, що мають хронічні захворювання нирок або пережили під час вагітності гострий пієлонефрит. Їм краще добирати в раціоні білку з каш та сиру, а залізо приймати у вигляді саплементів. Докладніше про правильне харчування вагітної на 7-му місяці можна прочитати за посиланням https://www.nestlebaby.com.ua/ua/25-tyzhden-vagitnosti” - порадили фахівці з Клубу Турботливих Матусь “Нестле Бебі”.


Параметри плода

vagitnist
Скринінг на 25-му тижні проводять за процедурою порівняння з попередніми результатами. Норма параметрів тіла плода може коливатися і для точного розуміння, що є в кожному випадку нормою, лікар, що веде обстеження, використовує попередні дані, з 20-го тижня вагітності.

У цей час плід має наступні характеристики:
вага 650-750 г
зріст 34,5-35 см
ЧСС 150-160 ударів за хвилину
замір голови 215-250 мм
кістка стегна 42-50 мм тощо

Ріст плода залежить від генетичного матеріалу та особливостей харчування вагітної. Голодування та дієти зі зниженою калорійністю неприпустимі! Надто частий пульс у плода свідчить про страждання через нестачу кисню або інтоксикацію. Інформація про серце та легені з обстеження на 25-му тижні може врятувати життя і здоров’я малюка.

Скринінг на 25-му тижні дає лікарям найбільше інформації порівняно з попередніми. На цьому строці плід вже життєздатний і може вижити при передчасних пологах, за умови, що йому буде надано всі необхідні умови в стаціонарі. Тому цей УЗД-тест є обов’язковою страховкою на такий випадок, адже знаючи особливості майбутньої дитини, можна кваліфіковано надати їй допомогу.

Відео

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.