У бердичівський шпиталь завітали чотирилапі терапевти — РІО Бердичів

Неділя, 26 Вересня

  • vistavka800

У бердичівський шпиталь завітали чотирилапі терапевти

Пройшовши бойові дії на Сході країни і повернувшись додому, багато українських військовослужбовців, окрім тілесних, мають невигойні душевні рани. Вони щодня ведуть нелегку боротьбу, повертаючись до мирного життя, долаючи посттравматичний синдром і жахи війни, які переслідують їх у снах. Волонтери і небайдужі українці давно звернули увагу на цю проблему бійців, тож по всій країні діють численні програми, реабілітаційні центри, де працюють психологи та інші кваліфіковані спеціалісти.


Однак допомогти військовим адаптуватись можуть не лише люди, але й ... собаки. Каністерапія – лікування спілкуванням з чотирилапими друзями людини, яке набуває широкого поширення і в Україні.


Канадсько-український проект «Друг для Героя» днями презентували для захисників України, які проходять лікування в обласному госпіталі для ветеранів та інвалідів. У лікувальний заклад зі своїми кудлатими чотирилапими друзями завітали координатор проекту «Друг героя» Калина Кардаш, волонтерка Олена Ткаченко, волонтерка (спортсмен-кінолог) Інна Феськова та керівник Житомирської філії даного проекту Володимир Лойнов.


Фінансування повністю взяла на себе канадська діаспора. Керівник проекту, волонтер із Канади Калина Кардаш, розповіла, що схожі проекти, спрямовані на реабілітацію спілкуванням з тваринами, функціонують у багатьох країнах, в тому числі і в Канаді. Допомагають реалізувати його в Україні чотири запрошені з Канади тренери. Вони досвідчені фахівці — ветерани спецназу й військової поліції, головний кінолог канадської поліції та працівник служби швидкого реагування, а також засновник організації, яка готує службових собак для ветеранів.


"Друг для героя" передбачає роботу в кількох напрямках: підготовка спеціально тренованих собак та інструкторів-кінологів. Службові собаки, які допомагають у реабілітації, бувають двох видів — провідники і терапевти. Собака-терапевт — це неагресивна, товариська, добра собака. Найчастіше у ролі терапевтів виступають лабрадори та дворняги. Вони використовуються психологами для роботи в лікарняних закладах для поліпшення настрою бійців АТО.


Службові собаки – це спеціально видресирувані тварини, здатні виконувати будь-які завдання і перебувати з господарем цілодобово. Вони готуються під конкретного воїна з психологічною травмою або серйозною фізичною вадою. Пес готується близько 2-3 років, його навчають допомагати у побуті: він може розбудити, якщо господарю сниться нічний кошмар, реагує на реакції людини, її настрій і у потрібну мить може переключити людину на себе.


З ними можна відвідувати будь-які громадські місця, а у випадку, якщо власник має серйозні проблеми зі здоров’ям, вони вміють відкривати двері, вмикати світло тощо. Наразі у тренувальному таборі проводиться робота з чотирма такими собаками, які згодом навчатимуться разом з ветеранами.


Двоє собак терапевтів – лабрадори Ася і Санса – уже найближчим часом зможуть періодично відвідувати бійців у бердичівському шпиталі.


Військових запросили приєднуватись до програми «Друг для героя», вручивши для ознайомлення буклети і відзначивши, що собаки, які потребують компаньйона, є і їх будуть віддавати воїнам безкоштовно, звісно ж, за згоди сім’ї.


Увесь час поки тривала презентація проекту, собаки ходили по залу, зазирали в очі військовим, підходили до них, клали голови на коліна, вилазили на руки і купались у морі уваги та ласки, викликаючи своєю безпосередньою поведінкою щирі посмішки.


А кінолог Інна Феськова закріпила позитивний ефект від зустрічі виступом своїх маленьких вихованців, які демонстрували свої таланти.
На завершення Ольга Юхимович, представник Центру допомоги учасникам АТО, нагадавши про діючі програми, роздала координати центру.

Анна Павловська

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.