У Бердичеві працюватимуть над психологічною реабілітацією учасників АТО — РІО Бердичів

Вівторок, 18 Трв

  • buhoblik800

У Бердичеві працюватимуть над психологічною реабілітацією учасників АТО

23 січ. 2015 Інна Май

Бойові дії лишають шрами не тільки на тілі, спогади про пройдене, побратими полеглі в бою, стають частиною життя хлопців, які зараз воюють на сході країни. Як краще адаптувати людей, що повернуться додому з війни, позбавити посттравматичного синдрому, думають волонтери, оскільки на державному рівні відповідні програми на жаль не розроблені.


Нині психологічну допомогу воїнам зі сходу можуть надати лише психологи добровольці, які працюють у шпиталях, військових частинах та з родинами учасників антитерористичної операції. Зараз потрібно продумати, як допомагати на місцях, в тому числі, й родинам військовим – на цьому наголошували під час зустрічі представники низки і бердичівських громадських організацій, що зібрались разом на відкритті консультативного центру для учасників АТО та їхніх родин. Таким чином у місті стартував проект, основна мета якого – надання психологічної допомоги військовослужбовцям та їхнім родинам.


Партнерами проекту виступили волонтери «Крила Фенікса», ГО «Патріотична Сила», БМГО «Фенікс» та ЖОГО «Воскресіння», представники служби зайнятості та військові, тобто в переважній більшості люди, які не з чуток знають, наскільки потрібна допомога і підтримка учасникам антитерористичної організації на сході країни.


Ідея створити центр виникла у Оксани Трибун, голови ГО «Воскресіння», практикуючого психолога, а допомагатимуть проводити тренінги і навчання будуть фахівці київського центру «Дивія», що надавали психологічну допомогу учасникам подій на Майдані.


«Варто розуміти, що всі, хто був на війні отримав там психологічну травму, яка в подальшому переростає в посттравматичний синдром. Під час своєї практики мені часто доводиться працювати з учасниками АТО та їхніми родинами і можу сказати, що наявний перелік психологічних порушень: це і безсоння і дратівливість, пригніченість, безсоння, почуття провини, неадекватна реакція на надзвичайні події», - розповідає пані Трибун.


Уже починаючи з наступного місяця, коли розпочнеться робота проекту, проводитимуться тренінги для волонтерів, працівників соціальних служб, медиків, які в свою чергу, працюватимуть з людьми надаючи їм допомогу у подоланні стресового стану.


Заняття з усіма, хто матиме бажання долучитись до проекту проводитиметься у п’ятницю, суботу та неділю за адресою вулиця Вінницька 44. «Треба робити так, щоб сім’ї бійців розуміли, що вони не залишені наодинці з своїми психологічними проблемами і є ті, кому не байдужа їхня доля», переконані учасники заходу. 

 

ФотогалереяПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.