Як і якими вакцинами тепер щепитимуть наших дітей? — РІО Бердичів

Понеділок, 27 Вересня

  • vistavka800

Як і якими вакцинами тепер щепитимуть наших дітей?

12 трав. 2014 Катерина Говорун

 

Ніхто з нас не застрахований від того, щоб не захворіти. Деякі хвороби протікають легко, інші вирізняються досить негативним впливом на наш організм. Для того, щоб полегшити протікання деяких хвороб, проводять щеплення. Їх починають робити ще з першого дня життя дитини. Найбільше щеплень припадає на перші роки після народження.

Існує певний календар введення тих чи інших вакцин, який нещодавно, згідно рішення Міністерства охорони здоров’я, зазнав певних змін. Паніку серед батьків вносить також питання: якого виробництва будуть тепер вакцини, адже більшість із них до цього часу були завезені з Росії, а враховуючи всю складність українсько-російських відносин, чи не відмовиться Україна від таких послуг сусідки? Чи якісними будуть вакцини? Отож, спробуємо розібратися.
На сайті Міністерства охорони здоров’я зазначено, що новий календар щеплення повинен наблизити Україну до Європейських стандартів, де діє стратегія, дружня до матері і дитини. Згідно нововведень, змінились терміни введення вакцин проти кашлюку, дифтерії, правця і поліомієліту. Тепер їх робитимуть у два, чотири і в шість місяців, а не в три, чотири і п’ять, як це було раніше. Тобто, замість того, щоб ходити до лікаря та робити щеплення раз на місяць, період між вакцинуванням збільшено до двох місяців, що повинно позитивно відзначитись на дитячому організмі. З переліку обов’язкових щеплень вилучать вакцинацію проти дифтерії, яку робили у 23 роки, а також проти дифтерії та правця (щеплення проводили у 18 років). Вакцинація проти дифтерії і правця є обов’язковою у 14 років, а потім людина може робити її на власний вибір кожні 10 років.
З усіма новаціями Міністерства в Бердичівській дитячій поліклініці уже ознайомленні і відповідно будуть їх чітко дотримуватись. Про це розповіла нашим журналістам старша медична сестра Антоніна Китайцева. Варто також відзначити, що в місті є усі необхідні для проведення щеплень вакцини, за винятком вакцини проти дифтерії (щеплення проводиться в 6 років) і туберкуліну.
Не менш важливим питанням, яке на часі хвилює багатьох батьків, є те, де Україна закуповуватиме ближчим часом вакцини. А головне, як їх сприйматимуть організми наших дітей. Ні для кого не є таємницею, що більшість теперішніх вакцин мають російське походження. А враховуючи події останнього часу, чого варто чекати у майбутньому. На сайті Міністерства охорони здоров’я подібна інформація поки що не оприлюднена. Не володіють нею також і бердичівські медики.
Стосовно тих вакцин, якими проводять щеплення в нашому місті, то зауважимо, що вироблені вони в Росії та Данії. Вони мають високу якість і однаково добре переносяться дітьми. То, можливо, батькам варто припинити панікувати і зачекати, коли ситуація більш-менш проясниться, а не вигадувати свої версії її розвитку. 

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.