У центрах вакцинації в Бердичеві значно збільшилось навантаження — РІО Бердичів

Субота, 25 Вересня

  • vistavka800

У центрах вакцинації в Бердичеві значно збільшилось навантаження

Так, якщо всі минулі тижні до центру вакцинації, який з початку липня по вихідних працює в приміщенні НВК №4 приходили в середньому по 50 осіб в день, то у неділю тут було вже 236 бажаючих вакцинуватись.

 


Тепер багато бердичівлян приходять вже за другою дозою вакцини, і на запитання лікаря, коли вакцинувались вперше, відповідають: «В одинадцятій школі». Лікар проводить коротке опитування та паралельно заносить дані до товстого журналу, бере у людей підписану згоду на щеплення та направляє до медсестри, яка й робить укол вакциною «Короновак».

 


І добре, що активні бердичівляни самі вже почали підказувати тим, хто заходить до пункту вакцинації, що потрібно брати листок згоди, заповнювати його, займати чергу і не сильно шуміти. Після щеплення протягом півгодини пацієнти сиділи в фойє школи, а потім вже розходились по домівках. Але вже цього дня було видно, що для такої кількості охочих вакцинуватись одного лікаря і медсестри на пункті недостатньо.


Зовсім іншу картину можна було спостерігати в будівлі центру ПМСД по вулиці Житомирській ,44/2. Тут не було великої вивіски, а лише маленькі написи на дверях, але пацієнти знали, куди треба іти, бо всі проходили попередній запис по телефону.


Лікар пояснила, що записують на щеплення вакциною «Модерна» лише 30 осіб в день, хоча коли ідуть організовані колективи, то може бути й 60 і 90 щеплень зроблено. Головне, щоб ця цифра була кратна 15, саме стільки доз міститься в одній ампулі вакцини.


Записуватись на вакцинацію потрібно за телефоном 067-601-07-47 з 9:00 до 16:00, і зробити це вже зараз не зовсім просто. Мені особисто з півгодини в понеділок вранці довелось добиватись, щоб додзвонитись. І запис ведеться вже на п’ятницю.


В центрі ПМСД розповіли, що з сьогоднішнього понеділка центр вакцинації в НВК №4 працюватиме щоденно, а не тільки по вихідних, і щеплення там будуть робити вакциною «Модерна», а тим, кому необхідна друга доза вакцин «Пфайзер» чи інших, потрібно звертатись безпосередньо в ПМСД. Також повідомили, що, дійсно, не вистачає людей в бригади з вакцинування, але зараз проходять спеціальне навчання кілька медиків, і ситуація стане кращою.


Будемо сподіватись, що саме так і буде, але, судячи з динаміки, видно, що «народ прокинувся» і цілком вірогідною може бути ситуація, коли попит на вакцинацію може стати ажіотажним.

vakcina1

vakcina2

vakcina3

vakcina4

vakcina5

vakcina6

vakcina7

Оскільки спеціальних бланків для нинішнього вакцинування ще не придумали, пацієнти заповнюють бланки згоди на щеплення проти туберкульозу:

vakcina8

vakcina9

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.