Бердичівська міська лікарня перепрофільована у «ковідну» — РІО Бердичів

Бердичівська міська лікарня перепрофільована у «ковідну»

Про це найперше було сказано на терміново скликаній нараді в Житомирській ОДА у неділю, 01 листопада, вказавши, що міська лікарня Бердичева, дві лікарні у Житомирі та по одній у Коростені і Малині будуть перепрофільовані під госпіталізацію хворих на коронавірусну інфекцію. Хоча такий сценарій прогнозували і в Бердичеві раніше, адже вже для цього були задіяні, окрім інфекційного, кардіологічне та хірургічне відділення закладу. І було зрозуміло, що у разі активного збільшення хворих потрібно буде залучати інші відділення.

Тепер же цю новину на сьогоднішній позачерговій сесії озвучила і директор КНП «Бердичівська міська лікарня» Лариса Бабікова. Нині, за її словами, ситуація напружена і в місті, і в області. Щоденно проводиться лабораторних заборів біологічних матеріалів у близько 100 осіб. Є затримка з результатами аналізів і на сьогоднішній день немає результатів з суботи, доводиться чекати через завантаженість лабораторного центру.

Останніх два дні в інфекційному відділенні знаходилося 85 пацієнтів, тобто були зайняті всі ліжка, визначені для лікування «ковідних» хворих. На сьогоднішній ранок у лікарні знаходиться 63 пацієнти, з яких 32 мають підтверджений діагноз, а решта – підозру на коронавірусну інфекцію. І якби були відомі результати аналізів, то тих, у кого не підтвердився б діагноз, можна було б перевести до кардіологічного чи хірургічного відділення, які виділенні для лікування непідтверджених випадків.

Міський голова перед присутніми запитав у доповідачки, чи правда, що за останню добу у місті виявлено більше сотні хворих на COVID-19. Відповідь була стверджувальною – 125 осіб у місті та 100 – у районі. Інфекційне відділення працює не перший місяць в напруженому режимі, лікарі також хворіють. Якщо не враховувати первинну ланку, бо по ній інформація невідома, наразі хворими є 5 лікарів, 4 працівників середнього та 5 працівників молодшого медичного персоналу.

У закладі питання постачання кисню відрегульоване: є 5 орендованих кріоциліндрів та 40 кисневих балонів. Договір з відповідною компанією на постачання кисню заключений. За ніч лікарня використовує близько 17 балонів кисню.

Щодо перепрофілювання міської лікарні, то рішенням обласної комісії це має бути 150 ліжок. Тобто потрібно переобладнати очне та неврологічне відділення під лікування хворих із підтвердженим діагнозом та дитяче відділення на 20 ліжок для осіб з підозрою. В цілому тоді буде 150 ліжок і плюс терапевтичне та гінекологічне відділення доліковуватимуть пацієнтів з негативними результатами, яким необхідний кисень і які мають проблеми з легенями. Тобі кисневі точки необхідно обладнати і в цих трьох відділеннях. Через перебої з киснем, що зараз видно на практиці, лікарня закупляє кисневі концентратори, проте, на жаль, до 10 числа їх в Україні ніде немає, тому чекають, коли після 10-15 числа їх завезуть в Україну і тоді буде забезпечення.

На рахунок ургентної допомоги Лариса Бабікова зазначила, що її у зв’язку з перепрофілюванням міської лікарні надаватиме районна лікарня. Проте, якщо поступатимуть особи з підозрою на COVID-19 і матимуть, для прикладу, кровотечу, апендицит тощо, то оперуватимуть їх в міській лікарні. Травмпункт на території міської лікарні не працюватиме, а от Центр Жінки – навпаки, адже знаходиться в окремій будівлі, тому робота проводитиметься в штатному режимі. Так само працюватиме і госпіталь. Через 14 днів особа, в якої була підтверджена коронавірусна інфекція, не є заразною, нині повторні ПРЛ-тести не проводять, але якщо після двох тижнів людина все ще потребує лікування, її направлятимуть у районну лікарні чи госпіталь.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.