Бердичівська міська лікарня почала працювати після карантину — РІО Бердичів

Субота, 27 Листопада

Бердичівська міська лікарня почала працювати після карантину

Ми вже писали раніше, що, внаслідок великої кількості захворілих медиків, міську лікарню кілька тижнів тому закрили на карантин, а всіх хворих з міста направляли або в районну лікарню, або в обласні медичні заклади.
Про роботу міської лікарні у даний період журналісту розповіла головний лікар Лариса Бабікова.

 


З1 червня з’явився наказ обласного управління охорони здоров’я про зміну маршруту пацієнтів (аналогічним наказом і вводився карантин). Відтепер знову хворих з міста почали приймати у міській лікарні, а породіль з міста і району в міському Центрі жінки.

 


Але поки що тут приймають лише, так званих, «ургентних» хворих, тобто таких, які не можуть чекати допомоги, а ось планові операції та планове терапевтичне амбулаторне лікування поки знову відкладається, або переноситься до інших закладів.


Так, станом на середу, 3 червня, у всій лікарні амбулаторно лікувались 18 пацієнтів, з яких четверо породіль в пологовому відділенні та двоє людей в інфекційному відділенні, у яких взяли зразки на ПЛР-аналіз. Тобто, навіть в інфекційному відділенні хворих з підтвердженим COVID-19 зараз немає.


Крім інфекційного і пологового працюють відділення інтенсивної терапії (реабілітація), травматологічне, хірургічне, гінекологічне, операційне та кардіологічне (лише для хворих з інфарктом чи інсультом).


Працює травмпункт, працює рентген-кабінет (який, до речі, не припиняв свою роботу і під час карантину), і, звичайно ж, приймальне відділення, які нині об’єднані в один медичний підрозділ.


- І ремонт якого запланований в програмі Президента «Велике будівництво»?
- Так. Проектна документація готова, незабаром буде оголошено тендер і за плановими прогнозами вже у жовтні цей ремонт має бути закінчений.


- Чи не доцільно було б відремонтувати якусь іншу частину лікарні, адже приймальне відділення у Бердичеві лише нещодавно ремонтували?
- Це вирішуємо не ми, бо кошти надають з держбюджету і, за програмою, всі приймальні відділення в країні мають бути уніфікованими.


- Чи працює поліклініка і чи працює електронний запис до лікаря?

- Поліклініка працює, але електронним записом користуються всього 5-6 чоловік у день, всі ж інші, за звичкою, приходять і беруть талончики у реєстратурі. На жаль, не всі люди ще звикли, що до лікарні треба йти лише за направленням сімейного лікаря. Без направлення ми їх все ж приймаємо, хоча це не відповідає новим стандартам. Тому, користуючись нагодою, все ж хочу нагадати бердичівлянам, що спочатку слід звертатись до сімейного лікаря, який зможе якісно і кваліфіковано направити пацієнта для подальшої діагностики чи лікування.


- Чому лікарі скаржаться, що після карантину їх зарплата зменшилась?
- Тим лікарям, які брали участь у лікуванні хворих на коронавірус нараховані надбавки, і за березень підвищену зарплату вже виплачено, а ті лікарі, які не працювали під час карантину, дійсно, отримували лише 2/3 від своїх окладів, як за вимушений простій. Дехто використовував планові відпустки, дехто добровільно брав відпустки за власний рахунок, спеціально у такі відпустки ми нікого не відправляли.


А ще Лариса Миколаївна закликала бердичівлян не забувати, що карантин ще не закінчився, масковий режим поки ніхто не відміняв, а чисті руки та соціальна дистанція можуть вберегти не тільки від коронавірусу, але й від багатьох інших хвороб.


likarnya2


likarnya3


likarnya4


likarnya5

 

 

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.