Подарунки продовжуються: до госпіталю Бердичева приїхав Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці — РІО Бердичів

Подарунки продовжуються: до госпіталю Бердичева приїхав Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці

Цей тиждень для Бердичева став багатим на подарунки від іноземних держав, переданих та привезених послами і консулами для потреб бердичівлян. Лишень у вівторок до міста приїздив Надзвичайний та Повноважний Посол Ізраїлю в Україні, привізши продуктові набори для учасників, інвалідів та дітей Другої світової війни і жертв Голокосту. А сьогодні з важливим для обласного госпіталю ветеранів війни у Бердичеві візитом завітав Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці Дамян Цярціньскі. Метою його приїду стала Допомога лікарням від Представництва Фонду міжнародної солідарності в Україні у протидії коронавірусу.

Для нашого міста така допомога була, є і буде вкрай необхідною, адже медичні працівники найбільш уразливі у цей непростий період поширення пандемії, будучи у постійному контакті з потенційними хворими. А нині, коли обласний госпіталь після тривалої перерви у роботі, коли заклад функціонував як місце обсервації хворих на COVID-19 та їх контактних осіб, які не мали можливості самоізолюватися вдома, перейшов працювати у звичному режимі, засоби індивідуального захисту та обладнання для боротьби з пандемією коронавірусу залишаються актуальними.


У якості допомоги до медичного закладу було передано 2 пульсоксиметри, концентратор кисню та хірургічний електровідсмоктувач, а також засоби індивідуального захисту: 150 респіраторів, 1000 масок, 2000 пар рукавичок, 200 пар бахіл, 100 медичних шапок, 20 захисних окулярів, 150 захисних комбінезонів одно- та багаторазового використання та 200 ізоляційних халатів. Така підтримка на суму у 160 тисяч гривень була надана госпіталю за рахунок коштів програми «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.


Під час передачі цих засобів госпіталю на чолі з його керівником Павлом Журбенком були присутні не лише Консул Дамян Цярціньскі, а й міський голова Василь Мазур зі своїм першим заступником Романом Левицьким, заступник голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко.
Павло Журбенко подякував за таку підтримку і зазначив, що вона, дійсно, знадобиться закладу для подальшої роботи, адже ця пандемія ще не закінчилася і вона буде продовжуватися, а тому захист як персоналу, так і пацієнтів є важливим для надання адекватної і професійної допомоги.


Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці стверджує, що це невелика символічна допомога від Республіки Польща, адже така програма підтримки реалізується і в інших регіонах України: Львівській, Чернігівській, Рівненській, Житомирській та Вінницькій областях і Києві. Але Дамян Цярціньскі переконаний, що певна солідарність, не лише матеріальна, а й людська, у такі часи є дуже важливою. Крім того, госпіталь також бере участь у проєкті Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Польщі для ветеранських шпиталів, спрямованому на психологічну підтримку та реабілітацію учасників АТО.
Дана співпраця відбувається не лише на рівні госпіталю, а й на обласному рівні, тому від імені Житомирської ОДА заступник голови Наталія Остапченко також подякувала за допомогу, надану медичному закладу і висловила сподівання, що і Україна, в свою чергу, теж колись зможе надати, якщо це буде потрібно, допомогу і підтримку Республіці Польща.


Міський голова Бердичева відзначив, що саме з нашого міста почалася серйозна і системна дружба з Польщею ще декілька десятків років тому, і це дуже приємно і гордо. Завжди, коли потрібна була допомога у вигляді медикаментів, обладнання тощо, Консульство проявляло ініціативу і надавало таку підтримку. Василь Мазур переконаний, що так було, так є і так буде, а також додав: «Це ще раз підтверджує, що все те, що починається з Бердичева, має гарне майбутнє».


Наостанок головний лікар обласного госпіталю ветеранів війни зазначив, що співпраця згідно з програмою психологічної реабілітації учасників АТО продовжується і в цьому році, щоправда COVID-19 вніс певні корективи, але наразі вже можна буде узгоджувати плани. А весь колектив закладу щиро вдячний нині за приємну подію у житті госпіталю та за надану підтримку.

posol1

posol2

posol3

posol4

posol5

posol6

posol7

posol8

posol9

posol10

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.