В Бердичеві найбільше сімейних лікарів стало ФОПами — РІО Бердичів

Середа, 3 Червня

  • Бердичівський Базар

В Бердичеві найбільше сімейних лікарів стало ФОПами

Ми вже неодноразово писали про реформу первинної медичної ланки, зокрема про нові можливості для сімейних лікарів, які можуть більше не залежати ні від кого, крім своїх пацієнтів.


Але й досі цією можливістю скористались лише одиниці лікарів. Так, в усій Житомирській області всього семеро сімейних лікарів стали приватними підприємцями та уклали угоди по обслуговуванню своїх пацієнтів напряму з Національною службою здоров’я. І троє з них живуть і працюють у нашому Бердичеві.


Наталя Миколаївна Субчак зробила це ще рік тому, і думаю, що не пошкодувала за це. Щомісяця, як видно з таблиці на сайті НСЗУ, її винагорода збільшується по мірі того, як з нею укладають угоди все більше і більше пацієнтів. І якщо за квітень минулого року вона отримала 24 тисячі гривень від служби, то у березні нинішнього року ця сума зросла вже до 57 тисяч.


Напевно, її прикладом надихнулись (а може прочитали наші статті) й інші бердичівські лікарі. Так, в листопаді минулого року договір з НСЗУ уклала Ольга Володимирівна Бузовська, а в грудні Лариса Миколаївна Чумель. Вони обидві приймають своїх пацієнтів за адресою вул.. Європейська, 79, тобто в колишньому медпункті заводу «Прогорес» (над прохідною).


Хоча поки що вони отримують менші суми відшкодування від НСЗУ, ніж бердичівська «першопрохідниця», але, думаю, з часом вони теж будуть мати значно більше пацієнтів. А щодо найбільшої оплати праці сімейного лікаря, то як видно з таблиці, тут лідирує лікарка з Черняхова Ірина Ніколайчук. Вона отримала у березня більш ніж 77 тисяч гривень.


Зрозуміло, що з цієї суми потрібно оплатити оренду кабінету, комунальні послуги, допомогу медсестри, бензин для автомобіля, та ще багато чого, але навіть після всіх цих витрат в неї залишається чи не втричі більше коштів, як отримують пересічні лікарі якогось ПМСД.


Чому так мало лікарів хочуть стати самостійними, не мати над собою начальства, вільно розпоряджатись своїм часом та своїми грошима – незрозуміло. Якщо бояться, що не справляться з податковою звітністю, то можуть вступити до асоціації підприємців, де буквально за кількадесят гривень нададуть всі необхідні послуги, або ж скористаються послугами інших бухгалтерів.


Тоді, коли маса лікарів-ФОПів стане критичною, а це означатиме, що вони слухаються і виконують запити лише своїх пацієнтів, а не когось з лікарняного начальства чи міськвиконкому, ось тоді і стане реформа медицини незворотною.
tabl likari

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.