Електронні лікарняні видаватимуть бердичівлянам вже з квітня — РІО Бердичів

Четвер, 27 Лютого

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Електронні лікарняні видаватимуть бердичівлянам вже з квітня

Міністерством соціальної політики, починаючи з квітня місяця цього року, впроваджується нова форма лікарняного - в електронному вигляді, або, як його ще називають, е-лікарняний.

Попередньо заплановано, що діяти він почне з 1 квітня і в Мінсоцполітиці впевнені, що таким чином держава зможе зекономіти 1-4 мільярди гривень щороку.
Щоправда навесні стартуватиме поки що перший етап впровадження електронних лікарняних, а вже повноцінно систему лікарняних буде запущено у вересні. Саме тоді лікарями будуть записуватися дані про хворобу пацієнта у системі HELSI.me. Завдяки цій системі буде сформований медичний висновок, який направлятимуть автоматично до Пенсійного фонду, до реєстру платників ЄСВ і, відповідно, до Фонду соціального страхування для того, аби провести нарахування.


Сам процес такого нововведення, звісно ж, займе певний час, але як зазначає заступник міністра соціальної політики, такий підхід допоможе зменшити зловживання у медичній сфері, коли щоденно великим потоком лікарі виписують лікарняні не лише дійсно хворим пацієнтам, а й здоровим. Адже, у свою чергу, держава за такими фальшивими листками непрацездатності витрачає кошти з бюджету щорічно у сумі близько мільярда гривень.


Крім того, завдяки е-лікарняним можна буде здійснити перевірку того, скільки лікарняних видав той чи інший лікар (прізвище його буде вказане) і чи відповідають вони його профілю.


Прогнозується, що, наприклад, лікар, до якого звернеться бердичівлянин за лікарняним, має завдяки своєму підпису в електронній системі підписати документ. А далі, як було вказано вище, інформація пройде шлях від Пенсійного Фонду до Фонду соціального страхування, тобто все буде прозоро і має на меті продовження боротьби з корупцією у сфері соціального страхування.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.