Що чекає бердичівських зубних лікарів цієї весни — РІО Бердичів

Понеділок, 13 Липня

  • Бердичівський Базар

Що чекає бердичівських зубних лікарів цієї весни

Нині усі українські інформаційні сайти вибухають новиною про масове звільнення зубних лікарів, тобто тих фахівців, у яких на противагу стоматологам немає вищої освіти, а є лише середня спеціальна. Починаючи з квітня місяця цього року вони не матимуть права лікувати пацієнтів, а лише займатися профілактичним оглядом.

Як повідомляє сайт Актуально, ще 17 років тому міністерство охорони здоров’я видало наказ про те, щоб позбавити зубних лікарів можливості лікувати, проте чомусь про нього згадали лишень нині. І, як виявляється, цим фахівцям можна буде лише проводити огляд ротової порожнини, проте така робота не буде оплачуватися ні комунальними, ні державними медичними закладами. А тому на працівників чекають масові звільнення, адже з квітня 2020 року всіма лікарями повинні бути заключені договори з Національною службою здоров’я України, а медичним закладам потрібно зареєструватися там же.


Лікарям-стоматологам з вищою освітою таких змін боятися не варто, вони продовжать свою роботу. І в даному випадку, здавалося б, зубні лікарі могли б вийти з цієї ситуації простим шляхом – отримати ліцензію на приватну практику і працювати без проблем. От тільки проблема є і полягає вона в тому, що, таким фахівцям Міністерство охорони здоров’я в ліцензії не відкриває потрібні види лікування, а вказує лише профілактичні огляди та діагностику. А платити тільки за такі послуги приватні установи також не захочуть, не кажучи вже про пацієнтів.


Таку ситуацію багато хто тим, що у певний час для держави було пріоритетним і необхідним формування потужної мережі надання для населення стоматологічних послуг. Якраз тому і в багатьох медучилищах була введена така ж програма, за якою навчають стоматологів у вищих навчальних закладах. Студенти отримали відповідну освіту, щоправда вийшли з таких закладів вони спеціалістами, але їхні знання, підготовка та рівень надання послуг не поступався випускникам ВНЗ, та почали працювати у стоматологічних клініках, причому у навіть найвіддаленіших точках країни.


А коли справа дійшла до того, що потрібно заключити договори з НСЗУ (Національна служба здоров’я України), аби отримувати за пролікованих пацієнтів гроші, то таких лікарів, як виявилося, просто-на-просто не існує. Бо тут ми повертаємося до «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників ВИПУСК 78 Охорона здоров'я» або ж, простіше до наказу МОЗ 17-річної давнини, який позбавляє зубних лікарів права надавати такі ж послуги, які надають лікарі-стоматологи. Тоді зубних лікарів також масово звільняли, але вони вигравали справи у судах на свою користь і поновлювалися на своїх робочих місцях або ж йшли у приватну практику.


Нині історія повторюється і дані фахівці з кількох областей України, аби не лишитися без роботи, зібралися і утворили громадську організацію «Зубні Лікарі України», щоб відстоювати свої права. Була написана резолюція до МОЗ, в якій зубні лікарі вимагають переглянути наказ та доповнити обсяг стоматологічної медичної допомоги, яку мають право надавати зубні лікарі як молодші спеціалісти з медичною освітою за спеціальністю «Стоматологія», а також  внести доповнення до функціональних обов’язків розділу «Фахівці» підрозділу 16 «Завдання та обов’язки ЛІКАРЯ ЗУБНОГО» у вищевказаний довідник. Поки що відповіді на Резолюцію немає, а тому невідомо, що чекає на зубних лікарів навесні, але вони обіцяють дійти і до Європейського суду.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.