Семенівська ОТГ і Бердичів планують спільний кількамільйонний медичний проект — РІО Бердичів

Середа, 3 Червня

  • Бердичівський Базар

Семенівська ОТГ і Бердичів планують спільний кількамільйонний медичний проект

Тиждень залишається до чергової сесії Бердичівської міської ради, на якій депутати розглянуть та проголосують за 50 питань порядку денного, включаючи і пункт «Різне». І вже на цьому тижні, починаючи з вівторка, активно проходить робота постійних депутатських комісій, члени яких обговорюють, вносять рекомендації та поправки до проектів рішень, винесених на сесію.

На одній із таких комісій - житлової політики, інженерного господарства, будівництва, транспорту, землекористування, комунального майна та власності, благоустрою та екології – під головуванням Анатолія Мартусенка і було сказано про участь Семенівської ОТГ та Бердичева у спільному проекті під назвою «Створення сучасної системи ранньої діагностики виявлення онкозахворювань та захворювань на туберкульоз для жителів Семенівської ОТГ та міста Бердичева».


Зі слів спеціаліста відділу охорони здоров’я міської ради Олени Городченко, наше місто і вищевказана громада беруть участь у проекті на придбання рентгенографічної цифрової системи на два робочих місця, мобільного рентгенівського апарату, проявочної автоматичної машини, ультразвукової діагностичної системи експертного класу та проведення капітального ремонту для облаштування приміщень, в яких буде встановлене дане медичне обладнання. Приміщення будуть виділені на базі Центральної міської лікарні.


Нині це лише початковий етап, коли проектом рішення потрібно затвердити договір про співпрацю. Це індивідуальний проект, на участь у якому погодилася Семенівська ОТГ і звернулася до міської влади Бердичева з пропозицією співучасті. Він передбачає співфінансування з двох бюджетів. Загальна сума проекту складає 10 мільйонів гривень, а частка від ОТГ і міста може бути 10% від суми. Говорити про кошти зараз ще зарано, адже поки що укладається договір, а далі буде участь у конкурсі і цілком можливо, що будуть інвестори.


На запитання депутатів, чи інші громади не мали бажання долучатися, головний лікар ЦМЛ Лариса Бабікова відповіла, що Гришковецька громада на сьогоднішній день не оплатила за пролікованих у міській лікарні хворих жодної копійки і що їй написали лист про розгляд цього питання на сесії. Зате Семенівська, Райгородоцька та Швайківська громади за І квартал розрахувалися справно, проте нині мова йде не про це, а про спільний проект.


Якщо все вийде і проект вдасться реалізувати, то обладнанням користуватимуться, тобто отримуватимуть лікування, і жителі Бердичева, і жителі Семенівської ОТГ. На даний час основним є спільний договір та подача заявки на участь, а тоді вже у разі позитивного результату громада та місто вирішуватимуть питання співфінансування та інші, пов’язані з цим проектом.

depkomisiya1

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.