Бердичівська первинна медицина має вдосталь грошей на ремонти — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Бердичівська первинна медицина має вдосталь грошей на ремонти

Хоча про це не говорилось під час засідання виконавчого комітету, де виступала з доповіддю головний лікар Бердичівського ПМСД Наталія Хорошун, але це зрозуміло з кількох тендерів, які були оприлюднені в системі «Прозоро».

 


Так, у квітні, травні і липні цього року були оголошені тендери на ремонтно-будівельні послуги (хоча у річному плані закупівель такі ремонти не планувались), причому щоразу на суму 199 тисяч гривень з невеликим лишком. Такі суми зазвичай зазначають для того, щоб не допустити конкурентної процедури закупівель та за рахунок конкуренції понизити заплановану суму закупівлі, адже тоді дозволяється укладати угоду навіть з єдиним учасником торгів. Це добре видно на прикладі торгів Бердичівського ПМСД, де всі ремонти виграв один бердичівський підприємець.

 


Але на моє запитання після доповіді, чи справляється підприємець з ремонтними роботами (а згідно з інформацією з «Прозоро» він ще одночасно ремонтує кілька бюджетних об’єктів), почув відповідь, що все добре і все встигають.
Міський голова теж мав кілька питань до головного лікаря, його цікавили проблеми при реформуванні первинної ланки, адже наступного року зміниться фінансування й інших рівнів медицини і потрібно бути готовим до цього.


У відповідь, після численних дифірамбів на адресу міської влади, які і приміщення відремонтували, і меблі з комп’ютерами закупили, виявилось, що, незважаючи на нові комп’ютери, працювати на них часом зовсім неможливо. «Висне» програмне забезпечення і часом по кілька днів не можна зайти в систему, щоб занести нові декларації чи провести інші інформаційні процедури. Але, незважаючи на це, Наталія Хорошун повідомила, що вже незабаром запрацює електронна черга запису до лікарів, що дасть можливість скоротити черги на прийомі.


Загалом в шести амбулаторіях сімейного лікаря на сьогодні працює 33 сімейних лікарі і 10 педіатрів. За звітне півріччя інтернатуру при ПМСД завершили 1 педіатр і 2 сімейних лікарі та зараховані ще 1 сімейний лікар і 1 педіатр. Всі вони родом з Бердичева та району, тому планують і в подальшому працювати в міській медицині.


Хоча, я думаю, що питання про те, чи будуть вони працювати в комунальній медичній сфері, все ж є відкритим. Адже в цьому ж звітному півріччі в Бердичеві одна лікарка таки зважилась укласти договір з національною службою здоров’я і, напевно, не жалкує про це. Лікар Субчак Наталія Миколаївна (вона і раніше займалась приватною медичною практикою) за чотири місяці цього року отримала 127 тисяч гривень (близько 30 тисяч щомісячно) відшкодування за пацієнтів, з якими укладено договори.


Ще майже 400 тисяч гривень отримала з початку року приватна клініка «Пан лікар» за аналогічні послуги. І якщо вірити словам головного лікаря ПМСД, які прозвучали у доповіді, що загалом ФОП і приватна клініка «забрали» у комунальної медицини всього лиш десь 1 тисячу пацієнтів, і цифрі, згідно з якою уклали договори з лікарями 84,69% жителів міста, то для майбутніх сімейних лікарів, які захочуть стати підприємцями, ще залишається ринок обсягом близько 3-5 мільйонів гривень на рік.


До речі, в доповіді прозвучало також, що договори з лікарями ПМСД уклали не тільки мешканці міста, а й мешканці Бердичівського району і навіть багато мешканців Жежеліва і Бродецького із сусіднього Козятинського району. На що міський голова зауважив, що це провісники майбутнього реального «стирання кордонів» на шляху до реальних громад.

PMSD2

PMSD3

PMSD4

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.