В Бердичеві звітували про впровадження медичної реформи — РІО Бердичів
  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

В Бердичеві звітували про впровадження медичної реформи

Правильніше було б сказати, що звітувала про роботу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради щодо впровадження медичної реформи головний лікар ЦПМСД Наталія Хорошун на засіданні виконавчого комітету у понеділок, 08 квітня. Адже, як зазначив міський голова, ця тема неабияк всіх турбує і важливо знати, як проходить у Бердичеві дана реформа, що вдалося, а що ще ні, і які кроки здійснено в цьому напрямку.

За словами Наталії Хорошун, першою суттєвою зміною у впровадженні реформи стало те, що було відмінено досить багато облікових форм, а так, що було досить відчутно, відмінена книга запису викликів лікарів додому, а консультації дозволили проводити у телефонній формі. Нині в закладі така послуга, як «лікар додому» залишилася, але спочатку пацієнт зв’язується з лікарем по телефону і вирішується, чи потрібен візит медика додому, чи пацієнту потрібно йти в лікарню, чи можна просто обійтися телефонною консультацією.


Наступним кроком стала кампанія з підписання декларацій з сімейним лікарем чи з лікарем-педіатром, яка проходила досить активно в Україні і в нашому місті зокрема. Згодом у повну силу запрацювала створена з липня 2018 року Національна служба здоров’я України і заклади первинної медичної допомоги мали змогу укладати з нею договір для фінансового забезпечення, при цьому комунальні заклади на той час мали перетворитися шляхом реорганізації на комунальні некомерційні підприємства, що і було зроблено у Бердичеві. Основним завдання центру є надання своєчасної якісної та ефективної первинної медико-санітарної допомоги, взаємодія з закладами, що надають вторинну, третинну та екстрену медичну допомогу в інтересах збереження здоров’я населення.


На сьогоднішній день, наголошує головний лікар ЦПМСД, до складу центру входить 6 амбулаторій сімейної медицини, в яких працюють 33 сімейні лікарі та 9 педіатрів. Крім того, 2 сімейні лікарі закінчують навчання в інтернатурі і з 1 серпня цього року також приступлять до роботи у закладі, а ще 2 молоді лікарі перебувають у відпустці по догляду за дітьми і також згодом працюватимуть. У закладі працюють ще 122 особи середнього медичного персоналу, тому в сукупності в ЦПМСД працює 214 осіб.
За 2018 рік кількість відвідувань Центру склала 262608 бердичівлян, в тому числі відвідування хворих вдома – 36665. За І квартал 2019 року кількість відвідування лікарів ЦПМСД становить 68296, в тому числі виклики додому – 3459. Також варто враховувати і відвідування закладу дітьми – 8975, в тому числі виклики додому – 687. Це говорить про те, що роботу по відвідуванню пацієнтів на дому не відмінили, вона триває, але після попередньої узгодженості про таку необхідність з лікарем.


Також в амбулаторіях працюють денні стаціонари, в яких проводиться лікування бердичівлян, можна виміряти зріст і вагу, визначити гостроту зору, виміряти артеріальний тиск, зробити ЕКГ, виміряти вміст глюкози в крові, провести експрес-діагностику вірусних гепатитів В і С, ВІЛ-інфекцій, тестів на вагітність.


Починаючи з лютого 2018 року лікарі ЦПМСД здійснюють виїзд на місце події або у разі смерті людини – за місцем її проживання задля встановлення факту смерті людини. Проводиться це і вдень, і вночі, і у вихідні, і навіть у святкові дні цілодобово.
Ще одним кроком медичної реформи стала Урядова програма «Доступні ліки» і за рецептами лікарів пацієнти можуть отримати безкоштовно або з доплатою медичні препарати для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ та бронхіальної астми. У 2017 році на виконання Урядової програми для міста Бердичева було виділено 1 млн. 108 тис. грн., а у 2018 році – 2 млн. 580 тис. грн., всі кошти були використані. До списку ліків, які можна отримати таким чином, включено 258 торгових найменувань, 64 з яких можна отримати безкоштовно. В Бердичеві договори з Національною службою здоров’я на виконання програми «Доступні ліки» уклали Комунальна аптека №86, ТОВ «Фармія» і ТОВ «ВЕКАМ».


Стосовно декларацій, підписаних бердичівлянами з лікарям, то станом на 08 квітня 2019 року з ЦПМСД підписано 59 853 договори, що складає 79,7% населення міста. Крім того, близько 1000 осіб підписали декларації з приватними лікарями – «Пан лікар» та ФОП Субчак. Якщо лікар набрав норматив декларацій, для сімейного лікаря – 1800 і для лікаря-педіатра, то зарплата за лютий і березень у нього складає близько 20 тисяч гривень. Кошти, отримані від Національної служби здоров’я України, спрямовані на виплату заробітної плати, сплати податків та покращення матеріально-технічної бази та поточні видатки на утримання установи. І, як зазначила, Наталія Хорошун, підписання декларацій – процес безперервний, адже життя не стоїть на місці. Тому бердичівляінам не потрібно хвилюватися, вони мають час на те, аби укласти угоду з сімейними лікарями, котрі не набрали ще достатньої кількості пацієнтів.


В звіті головного лікаря ЦПМСД були наведені ще різного роду цифри стосовно фінансування закладу та виділеної субвенції на матеріально-технічне оснащення, на ліки проти туберкульозу, про створення в найближчий час електронного документообігу тощо. А на запитання про те, чи надходили скарги щодо роботи «Центру первинної медико-санітарної допомоги» та його персоналу, то Наталія Хорошун відповіла, що у березні 2018 року було лише одне звернення на Урядову лінію стосовно виклику лікаря додому, але тоді людям пояснили про нововведення згідно медичної реформи і все було спокійно вирішено.

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

anoliya zb 800

rif800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.