Бердичівляни скаржаться на відсутність сімейних лікарів для підписання декларацій — РІО Бердичів

П'ятниця, 29 Трв

  • Бердичівський Базар

Бердичівляни скаржаться на відсутність сімейних лікарів для підписання декларацій

Щоправда про так звану «відсутність» вільних лікарів, з якими можна було б підписати декларації про надання медичних послуг заговорили на засіданні виконавчого комітету у вівторок, 26 лютого, ті, хто мешкають в мікрорайоні «М’ясокомбінат».

Все тому, що більшість бердичівлян, котрі звикли роками ходити до амбулаторій сімейної медицини, розташованих у їхніх мікрорайонах, хотіли й надалі отримувати послуги від тих лікарів, яких знають. Проте і на м’ясокомбінаті, і в деяких інших мікрорайонах лікарі, які згідно реформи мали набрати максимум 1800 пацієнтів, вже мають по 2000 підписаних декларацій.


Заступник міського голови Валентина Адаменко, якій і доручили відповісти на запитання про кількість підписаних декларацій та що робити тим, хто ще не встиг записатися, подала дані у відсотковому співвідношенні. Серед усього населення Бердичева наразі склали угоди 73%, тоді як загальна картина по Житомирській області – 80-82%.


До літа (1 червня) бердичівляни ще мають час заключити угоди і якщо за місцем проживання лікарі вже не мають вільних місць, то потрібно звертатися до інших амбулаторій чи в поліклініку по вулиці Житомирській, в якій, як було зазначено, є ще достатньо лікарів, котрі не набрали 1800 пацієнтів.


Дехто з присутніх наголошував, що в основному набрали пацієнтів «авторитетні» лікарі, про яких знають, які мають великий досвід та зарекомендували себе, як гарний фахівець, тому то мало хто виявляє бажання підписувати декларації з маловідомими медичними працівниками. На що міський голова, взявши участь в обговоренні, зауважив, що це хибна думка, бо й молоді спеціалісти можуть бути досвідченими лікарями, так як прагнуть удосконалюватися, підвищують кваліфікацію, розвиваються. А також міський голова нагадав, що від підписаних декларацій напряму залежатиме фінансування первинної ланки медицини та виділені державою кошти.


Наразі, на жаль, інформації про те, які лікарі, так сказати, вже зайняті, а які - ні, немає. Та заступник головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» зазначила, що «вільні» лікарі ще є, час на підписання декларацій також є, а щодо амбулаторії сімейної медицини в мікрорайоні «М’ясокомбінат», то там дійсно у всіх лікарів набрано понаднормова кількість пацієнтів. Проте, запевнила, що з серпня цього року буде ще 2 нові спеціалісти, які працюватимуть у якості сімейних лікарів, тому нехватки кадрів не спостерігатиметься.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.