Сімейні лікарі Бердичева не хочуть отримувати по 50 тисяч гривень щомісяця — РІО Бердичів

Вівторок, 2 Червня

  • Бердичівський Базар

Сімейні лікарі Бердичева не хочуть отримувати по 50 тисяч гривень щомісяця

Однією з реальних реформ в Україні є небачена раніше відкритість державних фінансових та інших даних. Реєстри юридичних та фізичних осіб-підприємців, автомобілів, судових справ, тендерних процедур, земельних ділянок – все це нині знаходиться у вільному доступі на просторах інтернету, і ознайомитись з такою інформацією може будь-хто.


Наприклад, на сайті національної служби здоров’я України можна побачити як витрачались бюджетні гроші на потреби первинної медичної ланки. Ми вже багато писали про цю реформу, яка змінила принципи фінансування галузі. Гроші пішли тим закладам, лікарі яких уклали декларації з пацієнтами, і тому тим більше, чим більше укладено таких декларацій.


Базовий тариф за пацієнта, який уклав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти. Так, для за дитину віком до п'яти років - коефіцієнт 4, для дітей від шести до 17 років коефіцієнт становитиме 2,2 - 814 грн, для дорослих від 18 до 39 років - коефіцієнт 1, для дорослих від 40 до 64 років - коефіцієнт 1,2 (444 грн), а для людей старше 65 років - коефіцієнт 2 (740 грн).


І протягом минулого року такі угоди зі службою здоров’я уклали чимало як комунальних лікарень, так і приватних медичних центрів і навіть окремих сімейних лікарів, які стали приватними підприємцями. Списки всіх цих установ і лікарів є на сайті служби. Та навіть більше. Там є інформація про точні розміри фінансування кожного центру ПМСД чи приватного лікаря.


Зокрема, сімейний лікар з смт. Червоне, про яку ми писали в минулому році, починаючи з жовтня минулого року щомісяця отримувала від служби близько 50 тисяч гривень. Так, з цієї суми треба сплатити податки, утримувати кабінет і медсестру, але, думаю, не менше її половини все-таки є чистим прибутком лікаря.


З цієї статистики видно також, що Бердичівський приватний медичний центр «Пан Лікар», який з жовтня місяця почав укладати угоди з батьками дітей для безкоштовного їх обслуговування лікарем-педіатром, постійно збільшує кількість таких угод і, відповідно, щомісяця отримує більші кошти від служби здоров’я (в лютому теж близько 50 тисяч гривень).


А ще цікавіші цифри для роздумів у графі «комунальні медичні заклади». Так, Бердичівський міський центр ПМСД розпочав отримувати гроші від служби здоров’я лише з січня цього року, тоді як центри у Житомирі і Новограді-Волинському ще з жовтня минулого року, а Вінниця і Жмеринка - ще з липня минулого року.


Але реально медичні заклади Вінниці і Жмеринки отримали кошти від служби здоров’я не зверх медичної субвенції, а замість неї. І збільшилось їх фінансування лише завдяки тому, що лікарі уклали великий відсоток декларацій з пацієнтами. Тепер і в Бердичеві шлях збільшення надходжень для центру ПМСД – збільшення кількості укладених декларацій.


А збільшення грошей до кишені сімейного лікаря (легальне) – відхід від комунальної медицини та реєстрація приватним підприємцем.

 

Tablica

Tablica2

Tablica3

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.