Медицина — РІО Бердичів
  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Медицина

Про це журналісту сказала головний лікар центру ПМСД Бердичівської міської ради Наталія Ігорівна Хорошун. А ще зазначила, що інформація з нашої попередньої статті про те, що в міському центрі ПМСД є затримки із зарплатами чи переведення лікарів на півставки, не відповідає дійсності. Медичної субвенції, яка надходить з державного бюджету, повністю вистачає на життєдіяльність установи, і з міського бюджету додаткових грошей не виділялось.

Нарешті таке рішення прийняли на сесії Бердичівської районної ради. Лікарям і медсестрам вже набридло приходити на ці сесії, куди вони ходять з початку серпня. Кілька останніх було зірвано через політичне протистояння між теперішнім керівництвом ради і колишнім. І ось, в п’ятницю, нарешті і кворум зібрався, і навіть депутати не стали тікати після гімну, а почали щось приймати.

 

Ми вже писали, що на останній сесії Бердичівської районної ради, яка не відбулась за відсутністю кворуму, головним питанням мали стати рішення щодо виділення з районного бюджету близько 800 тисяч гривень на борги по зарплаті медичним працівникам центру ПМСД (тобто лікарям районної поліклініки та медикам сільських ФАПів та амбулаторій).

 

За останні три роки значно поліпшилась матеріально-технічна база Бердичівської районної лікарні і не в останню чергу завдяки допомозі та опіці депутата Житомирської обласної ради Віталія Йосиповича Вітусевича.

Вакцинація дорослих: проти яких захворювань необхідно робити щеплення за Календарем профілактичних щеплень
Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація. Так само дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві. Сьогодні говоримо про щеплення, які мають одержати дорослі за Календарем профілактичних щеплень.

Таку ідею головний лікар Житомирського обласного госпіталю ветеранів війни Павло Журбенко виношував, варто сказати, ще з початку цього року.

Про це він написав на власній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук»:

В той час, коли інформаційні стрічки новин рясніють повідомленнями про те, що то в одній, то в іншій області лікарі первинної медицини почали отримувати вдвічі більшу зарплату, як це випливає з реформування галузі, в Бердичівському районному центрі ПМСД лише днями планують виплатити зарплату за липень. А де брати гроші на серпень і вересень, ніхто не знає.

24-річна випускниця Бердичівського педагогічного коледжу Валерія Першко потребує допомоги небайдужих людей.

Таку інформацію сьогодні на засіданні позачергової сесії міської ради озвучила головний лікар Центральної міської лікарні Лариса Бабікова.

За офіційними даними міністерства охорони здоров’я України станом на 3 липня поточного року в Україні зареєстровано 24027 випадків захворювання на кір, серед них 13400 дітей. Від ускладнень захворювання на кір померло 12 людей 8 дітей та 4 дорослих. За 6 місяців 2018 року в Житомирській області зареєстровано 257 випадків захворювання на кір, серед них 111 дітей, 57% в структурі захворілих займають дорослі (146 осіб). Кір реєструється на всіх адміністративних територіях області. Не оминула кір і наш регіон. Так в першому півріччі на території міста Бердичева на кір захворіло 4 дорослих, а в Бердичівському районі зареєстровано спалах кору серед дітей двох багатодітних родин, захворіло 19 осіб, серед них 18 дітей. Інфікування першого захворілого відбулося за межами нашого регіону, а саме – на території Вінницької області, де мав контакт з хворим на кір родичем. Щеплена проти кору лише 1 особа, отримала одне щеплення у віці 1 рік. Інші діти були не щеплені проти кору через категоричну відмову батьків від щеплень за релігійними переконаннями.

За тиждень в Житомирській області було зафіксовано 22 випадки захворювання людей на кір.

Неодноразово ми писали про маленьку дівчинку Діанку з Бердичева, у якої в такому ще маленькому віці лікарі Київського інституту отоларингології ім. О.С. Коломійченка діагностували страшну хворобу - двобічну нейросенсорну глухоту 4 ступеня.

Святкова гостинна зала міського Палацу культури ім. О. Шабельника у середу, 13 червня, зібрала представників важливої і потрібної професії. Тут, з впевненістю можна сказати, в родинному колі, щиро вітали медичних працівників Бердичева, які щодня надають допомогу людям, рятують їхні життя та працюють на благо своїх пацієнтів.

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.