Олексіївська, Василівська та Сергіївська – такі нові вулиці можуть з’явитись на мапі Бердичева — РІО Бердичів

Понеділок, 29 Листопада

Олексіївська, Василівська та Сергіївська – такі нові вулиці можуть з’явитись на мапі Бердичева

А можуть і не з’явитись, адже комісія з перейменування вулиць, засідання якої відбулося вчора в міськвиконкомі, таких пропозицій поки що не висловлювала і не чула.

 


Головувала на засіданні цього разу начальник відділу культури Валентина Кузьменко, яка й ознайомила членів комісії зі зверненнями, які надходили до Бердичівської міської ради щодо перейменування вулиць та встановлення чи зняття пам’ятних знаків. І виявилось, що ця проблема хвилює більше не жителів нашого міста, а жителів інших міст.

 


Так, наприклад, мешканець Броварів Карпій Дмитро Валерійович через урядову «гарячу лінію» надав аж чотири таких пропозиції: перейменувати вулицю Богунську (бо названа вона так на честь червоноармійського полковника, який бився проти української армії), демонтувати пам’ятник до 10 річниці Жовтневої революції (біля універмагу), демонтувати пам’ятник Ватутіну та орден Перемоги на обеліску, який стоїть на початку бульвару біля виконкому.


В процесі обговорення виявилось, що біля універмагу знаходиться не пам’ятник, а братська могила, тож переносити її ніхто не буде, на вулиці Ватутіна пам’ятний знак називається «Воїнам-визволителям 1-го українського фронту», а орден Перемоги не входить в перелік «заборонених». А щодо вулиці Богунської, то директор Музею історії запропонував назвати її на честь Семена Палія, українського полковника гетьманських часів, який точно бував у Бердичеві, бо був тут ув’язнений у підземеллях кляштору.


Також надійшло повідомлення з інституту пам’яті про те, що згідно із законом про декомунізацію потрібно перейменувати ще й вулиці Паризької комуни та Раскової. Тут Павло Скавронський теж надав свої пропозиції: Паризької комуни перейменувати на Івана Мазепи, а вулицю Раскової – на честь видатного бердичівського стрибуна у висоту Валерія Скворцова.


Але в процесі дискусії працівник виконавчого комітету навів рішення цієї ж бердичівської комісії з перейменування вулиць від 2005 року про те, що не можна називати більшість вулиць іменами померлих людей, бо тоді місто перетвориться на пантеон, і більшість присутніх погодилось, що краще вулиці називати більш нейтральними іменами.


І саме виходячи з цих міркувань, і з’явилась пропозиція, винесена в заголовок статті. Паризької комуни – перейменувати у Василівську, Раскової – у Сергіївську, а Богунську – в Олексіївську. Адже є вже в Бердичеві вулиці Богданівська, Ново-іванівська, Данилівська, і вони не викликають обурення та добре сприймаються мешканцями міста. А для наступних перейменувань, або ж назв нових вулиць ще ой як багато є імен як чоловічих, так і жіночих. Тож до Маріїнської вулиці можуть додатись Іринівська, Наталівська чи Валентинівська.


Але все це лише роздуми та фантазування, в той час, коли в Бердичеві є дійсно дуже серйозна проблема з назвами вулиць, яку не вирішила (а вірніше створила її) колишня міська влада і яку за рік не вирішила нинішня. На ній наголошував і на минулому засіданні комісії, і на останньому, найобізнаніший краєзнавець міста Анатолій Горобчук.


Нині в Бердичеві є до десятка вулиць, чиї назви в електронних картах і в рішеннях виконавчого комітету не співпадають. Так, вулиця Лілії Карастоянової в Гуглі числиться вулицею Мазепи, вулиця Ватутіна – Грушевського, Паризької комуни – Гетьмана Скоропадського, Чкалова – Степана Бандери та інші. Сталось це тому, що свого часу колишній міський голова довго тягнув з необхідним перейменуванням, і за нього це зробила область розпорядженням голови ОДА. І хоча потім, аврально, міськвиконком все ж прийняв рішення про перейменування їх назад, але в електронних картах лишились саме назви від ОДА. Тож по навігатору гості нашого міста їдуть зовсім не туди, куди планували.


Юрист міськвиконкому доповів, що тексти бердичівських рішень надіслані у всі відповідні установи, але на пряме запитання «А в Гугл ви писали?» відповіді у нього не знайшлось.


Комісія з перейменування вулиць є лише дорадчим органом, її пропозиції будуть винесені на обговорення всіма мешканцями міста, і лише виконавчий комітет буде приймати остаточне рішення.


Отже, час для пропозицій відкрито...

vulici1

vulici2

vulici3

 

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.