Куратор Бердичівського молодіжного центру «М-Формація» Владислав Доробалюк: «Моя робота – це завжди креатив» — РІО Бердичів

Середа, 20 Жовтня

Куратор Бердичівського молодіжного центру «М-Формація» Владислав Доробалюк: «Моя робота – це завжди креатив»

24 вер. 2021 Вікторія Кучерява

Зустріч із цікавою людиною – завжди в радість, а спілкування з нею – свято. Куратор молодіжного центру «М-Формація» Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади Владислав Доробалюк – людина, з якою почуваєшся легко, невимушено і комфортно.

Dorobalyuk 11

 

Як в одній особистості сполучаються дві іпостасі – працівника бібліотеки та соціального педагога? Цілком просто. І ці сутності доповнюють одна одну.

Знаємо таку людину особисто. Не помилимося, сказавши, що більшість у місті спілкувалась із молодим бердичівлянином чи знайома з ним візуально.

Зустрівшись із Владиславом Доробалюком, ми говорили про відносини з навколишнім світом і мікрокосмос кожного з нас...

 


ЗОК № 14 – альма-матер, початок початків…


Загальноосвітній колегіум № 14 – це теплі і добрі спогади про alma mater, шкільні будні та свята, вчителів і друзів. Вже у початкових класах Владислав багато читав, чи не найбільше за всіх ровесників. Хлопчик зростав активним, допитливим і захопленим. У молодшому шкільному віці мріяв стати банкіром. Але, посміхається Владислав, дізнавшись про ризики професії, визначився: буде провідником залізниці, ця робота в дитячому уявленні була «романтикою». Адже змалку хотів подорожувати, і саме потягом – під стукіт коліс, спостерігаючи за пейзажами за вікном і смакуючи чай у підстаканниках. Згодом батьки переконали: в реальності – не все так просто. Співати Владислав почав, будучи малюком, – ще у дитячому садку.

Dorobalyuk 01

Навчаючись у ЗОК № 14, брав участь у міському конкурсі дитячої творчості «Сузір’я Бердичева», ставши студентом – у фестивалі-конкурсі вокально-інструментальної творчості «Музика єднає молодь». Заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОК № 14 Олена Гринчук із теплотою відгукується про колишнього школяра: «У мене було багато учнів, я люблю їх усіх та кожного окремо. Тішуся, що маю зараз можливість спілкуватись і нам є про що поговорити, що згадати… Коли Владислав був маленьким, то ще в 5-му класі дозволив називати себе Владусіком. Час пройшов, він подорослішав, але я й досі його так називаю... Кожна дитина приходить до школи унікальною. І вчителі мають розпізнати, виявити та розкрити неповторність кожного. В цьому наша місія. Радію, що колегіум впорався і «викохав» свою гордість – Владислава Доробалюка. Він був не просто учнем ЗОК № 14. Він був його обличчям: президентом учнівського парламенту, капітаном агітбригад, представником колегіуму на інтелектуальних міських та обласних конкурсах. Його нагороди завжди радували нашу колегіальну родину. Саме про Владіка можна впевнено сказати: учень перевершив свого вчителя. Уже будучи в старших класах, він допомагав із оформленням документів, створював презентації та відеоуроки, сайти і блоги для своїх вчителів. Приємно, що не забуває колегіум і зараз, де йому завжди раді, де його щиро зустрічають Олександр Валерійович, учні та педагоги. Саме Владусік розпочав у нашій школі епоху, коли було оголошено моду на Персону і Розум. Він щирий та відданий у дружбі, як ніхто інший уміє знаходити себе у часи змін, він вірний Богу, він – спокійне майбутнє своїх батьків. Я знаю, що одна з його мрій – допомогти колегіуму стати сучасним закладом освіти із сучасним навчальним обладнанням. Вірю, що це стане реальністю, адже результат починається з наміру. Хочу побажати Владиславу радості і надії в житті…».

Dorobalyuk 02


Бердичівський педагогічний фаховий коледж – велика творча родина


Здається, зовсім недавно Владислав Доробалюк подавав документи на вступ до Бердичівського педагогічного коледжу, а влітку цього року, як він пише на сторінці у Facebook, поставив «останню крапку» на державному екзамені і гордо несе звання випускника БПФК: «Це були надзвичайно цікаві два роки... Кожен день був сповнений сюрпризів і неочікуваностей, пригод та перевірки на міцність... Дякую всьому висококваліфікованому складу викладачів/ок за майстерність і пильну увагу до кожної особистості… Радий бути частиною великої родини БПФК…». Владислав, навчаючись у коледжі за спеціальністю «Соціальна робота», одночасно опановував знання з управління персоналом на державній службі у столичному виші – Державному університеті телекомунікацій, і нині вже є студентом 5-го курсу. Юнак любить учитися й вважає це важливим, тому намагається знайти час та енергію для самоосвіти і самовдосконалення.

Dorobalyuk 06


«М-Формація» – важлива частина життя і другий дім…


До МЦ «М-Формація» Владислав Доробалюк прийшов за порадою Олени Гринчук, на той час – заступника директора Бердичівської міської ЦБС із питань організації роботи з молоддю. Спочатку – в якості волонтера, і вже понад три роки юнак є куратором молодіжного центру. Хоча раніше і не уявляв, що потрапить до сфери бібліотечної справи. «Я познайомилася з Владиславом, коли він ще був учнем школи, – на першому засіданні «М-Формації». І цей ставний хлопець запам'ятався мені своєю харизмою, вихованістю та ерудованістю, – згадує директор Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ Тетяна Кущук. – Пізніше став моїм повноцінним колегою. Не дивлячись на молодий вік, він заслуговує довіри. Це людина високих моральних принципів, людина, талановита в усьому. В нього великі організаторські та лідерські якості. Підкуповує те, що Владислав знаходить спільну мову і порозуміння з людьми різного віку. Я мрію, щоб такі молоді люди не покидали рідного міста. Щоб вони розвивали його, наповнювали життям та змістом. Бажаю Владіку перемог, добра в житті та Божого благословення на кожен крок. Дякую, що нашими спільними ідеями, діями та проєктами робоче життя бібліотечного колективу наповнюється Світлом».

Певний час разом з іншими працівниками бібліотеки у туристично-інформаційному центрі «Бердичів» Владислав Доробалюк займався промоцією місць відпочинку і турмаршрутів та надавав відвідувачам інформаційно-консультативну допомогу. Була створена й школа гідів, до якої планується новий набір слухачів. На жаль, в умовах карантину в діяльність ТІЦ були внесені обмеження… Інформувати й об’єднувати людей та ідеї – це приносить Владиславу задоволення. Будь-яку справу, за котру береться, відповідальний юнак виконує сумлінно і доводить до завершення. Технічне забезпечення проведення заходів різних форматів, допомога в організації зустрічей і тренінгів чи вокальний номер під час тематичної програми – що б не робив, усе – спокійно та з посмішкою – всупереч труднощам. Невипадково його нік в Instagram – Smile. Про таких говорять: людина-оркестр. Улюблений колектив, з яким взаємодіє, спілкується та йде по життю, надихає на подальші дії. Що подобається серед іншого? Ви не повірите!

Dorobalyuk 04


– Люблю займатися веденням та обробкою документації, і це вимагає обов'язковості, акуратності та пунктуальності…

– В якій сфері ще хочеться себе спробувати?

– Хочеться навчитися грати на фортепіано. Колись у колегіумі № 14 відвідував гурток, але це тривало до першого академічного концерту…

– Як поєднуються дві сутності – соціального педагога та працівника бібліотеки?

– Переплітаються. Я комунікую і з дорослими, і з дітьми. Постійна взаємодія з людьми, щоденне пізнання нового дають свої плоди, це допомагає проявити себе і розвинути свої творчі здібності... Відвідую тренінги у різних містах. Отже, водночас подорожую Україною. Навчання у Школі молодіжних рад від Української Асоціації молодіжних рад, нові зустрічі, знайомства, встановлення контактів і налагодження зв’язків – це допомагає в роботі. З’явилося багато друзів, і це – круто! Наприкінці серпня ми з Жанною Ільїною брали участь у проєкті «Мирополіс – Молодіжна мандрівка “Схід”». У Святогірську зібралися на зустріч представники молодіжних рад із різних регіонів України. Був презентований туристичний потенціал малих міст Донецької та Луганської областей. На локаціях маршруту молодь знайомилася з місцевими традиціями та звичаями і різноманітною культурою регіону.

Dorobalyuk 05


Щастя – це не ціль, а спосіб життя…


Щастя – це не ціль, а спосіб життя, переконаний герой нашого нарису. Згадується ще один вислів: «Для того, щоб знайти щастя в цьому житті, варто спочатку відшукати свій шлях у ньому…». Двадцятидворічний Владислав, дійсно, знайшов себе, а для цього зробив певні кроки.


– Мій спосіб життя – бути щасливим сьогодні і завтра, цінувати кожну мить, радіти кожній миті. І головне правило – не ускладнювати. Приймати всі виклики життя. За три роки досвіду роботи в бібліотеці я зрозумів: головне – залишатися людиною. У мене гарні стосунки з усіма, з ким контактую: з колегами з Публічної бібліотеки та з будь-якої філії.

– Ваші порадники…

– Батьки – Алла Миколаївна та Олександр Миколайович, сестра Ірина, бабусі – Броніслава Володимирівна і Людмила Іванівна, моя вчителька Олена Володимирівна Гринчук та директор Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ Тетяна Вікторівна Кущук.


– Кажуть: кухня – місце для справжніх чоловіків. Чи вмієте готувати?

– Серед найпростішого – медово-гірчично-соєвий соус. Фірмова страва – жульєн із куркою та грибами. Вона – універсальна, досить проста у приготуванні і дуже смачна. Подати можна у тарталетках, горщиках, креманках та булочках.


– Ваш повсякденний стиль одягу.

– Тяжію більше до кежуал, який поєднується з класикою.


У Вас багато друзів?

– Знайомих – дуже, а друзів, яким по-справжньому довіряєш, в яких упевнений, – декілька…


– Які риси цінуєте в людях і які для Вас неприйнятні??

– Ціную відвертість та чесність, не сприймаю фальші в усіх її проявах…

Dorobalyuk 08


Що далі? Тренінгові поїздки, подорожі, майстер-класи, нові мандрівки, враження та зустрічі, навчання і розвиток, цікаві події та відкриття. Втім, не будемо забігати вперед. Можливо, у майбутньому Владислав спробує свої сили, навички та вміння і реалізує себе в ролі державного службовця у сфері освіти або молодіжної політики. Бажаємо куратору молодіжного центру «М-Формація» наполегливих кроків, мудрих рішень та реалізації задуманого. Вітаємо всіх бібліотекарів громади із прийдешнім професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек – та зичимо чудового настрою, гармонії і чарівництва, нових цікавих ідей та проєктів, щасливих буднів і яскравих подій. Нехай із вами стежками життя крокують Віра, Надія та Любов!

Dorobalyuk 07

Dorobalyuk 09

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.