Слова вдячності лунали матерям загиблих бердичівських героїв. Фото — РІО Бердичів

Слова вдячності лунали матерям загиблих бердичівських героїв. Фото

Щоразу, коли дивишся у їхні виплакані очі, сльози нестримно накочуються і течуть по щокам. Скільки болю в них, скільки печалі, скільки горя, яке не забувається і не лікується роками. Здавалося б, материнське серце здатне витримати усе, але найважче витримати втрату найдорожчого – своєї дитини, своєї кровинки...

Найважливішу роль у житті кожної дитини з моменту її народження відіграє мама. Вона носить свого малюка під серцем, вона опікується ним, навчає, допомагає пізнавати світ і, звісно ж, оберігає та захищає. Вже потім, подорослішавши, кожна дитина намагається захистити свою маму і зробити все для того, аби вона була щаслива. А у цих матерів сини стали на захист не лише рідних, а й усіх українців, усіх бердичівлян, аби кожен, і дорослий, і малий, не знали, що таке війна, не чули свисту куль та вибухів снарядів, аби над їх головами було мирне небо, ясно світило сонце, співали пташки, а діти зростали в теплих домівках, під опікою та любов’ю своїх батьків.


На жаль, ці хлопці і чоловіки, ці бердичівські Герої не повернулися живими до рідного міста, рідної домівки, до родин. Тепер їхні усміхнені обличчя спостерігають з меморіальних дошок на фасадах навчальних закладів, на світлинах, збережених у фотоальбомах, у пам’яті батьків, близьких, знайомих та незнайомих людей.


За їхні мужність, подвиг, жертовність та відданість своїй державі завжди і повсякчас бердичівляни дякують їхнім матерям і татам. А сьогодні слова безмежної вдячності за виховання достойних синів, відважних бійців та борців за незалежність і цілісність України лунали у приміщенні Публічної бібліотеки з філіями, де відбулася зустріч з матерями загиблих захисників. І присвячена вона була не лише Дню пам’яті і примирення, а найбільше – Дню матері, яке відзначають щорічно у другу неділю травня.
На заході із символічною назвою «Мамо! Твоя любов, як вічний оберіг...» говорили про всемогучу любов матері, про бердичівлян, яких ця любов підтримувала там, на сході країни, в окопах, під час пекельних боїв, до останнього подиху. Вірші, пісні, квіти і подарунки на знак шани, поваги та подяки – все це дарували їм – матерям бердичівлян-захисників, які на вівтар миру поклали найцінніше.


Як зазначив міський голова Сергій Орлюк, завжди дуже важко про це говорити, адже серце переповнює біль та смуток за те, що гинуть молоді хлопці, що батькам доводиться хоронити своїх дітей, забраних клятою війною. Вони відпустили їх туди, аби ми, бердичівляни, могли спати спокійно, а в них самих цей спокій давно переріс у жалобу та сум за найріднішими.


А голова Спілки учасників АТО Бердичева та Бердичівського району Павло Гайдаманчук, приєднавшись до привітань, подарував мамам квіти зі словами: «Це квіти вам від них (синів) у нашому обличчі...».

materi 1

materi 2

materi 3

materi 4

materi 5

materi 6

materi 7

materi 8

materi 9

materi 10

materi 11

materi 12

materi 13

materi 14

materi 15

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.