«Стояла я і слухала весну...» - у Бердичеві провели захід до 150-річчя від дня народження Лесі Українки — РІО Бердичів

Середа, 14 Квітня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

«Стояла я і слухала весну...» - у Бердичеві провели захід до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Цьогоріч 25 лютого виповнилося 150 років від дня народження геніальної української поетеси Лесі Українки. Немає жодної людини, жодного українця, який би хоч раз та не читав її прекрасні твори, її чуттєві та проникаючі у глибінь душі поезії. Більше того, з упевненістю можна сказати, що вони, як і її погляди на життя та переконання, є актуальними і нині. Адже недарма Ларису Петрівну Косач називали «Донькою Прометея», вона несла світло мудрості, жіночності і сили духу, що сяє й до сьогоднішнього дня. 

Хворою і сумною, з грабельками у руці, навчили нас бачити Лесю Українку, але насправді вона була іншою і про це можна дізнатися зі збереженого архіву, зокрема листувань поетеси, як і про життя культурної еліти на зламі 19-20 століть та цілу історію української літератури. Показати її живою людиною, освіченою просвітницею, яка закладала основи української державності, вписавши українську культуру у світовий контекст, розповісти про кохання поетеси, молодість та мрії взялися бібліотекари та працівники Молодіжного центру «М-формація», організувавши літературно-мистецький проєкт до 150-річчя з дня народження Лесі Українки під назвою «Стояла я і слухала весну...». Долучилися до такої ініціативи і артисти міського Палацу культури ім. О. Шабельника, і художня школа, учні якої розмістили портрети Лесі Українки в залі «М-Формації», і, звісно ж, не без підтримки відділу культури Бердичівської міської ради.


Найцікавіше із біографії поетеси розповідали ведучі заходу, наголошували на її освіченості, адже знала вона 10 мов, та її геніальності, бо називають Лесю Українку драматургинею, творчинею якісної прози, перекладачкою, літературознавцем, фольклористкою-етнографинею, публіцисткою, педагогинею, видавчинею, журналісткою, поліглоткою та громадською діячкою.


Незважаючи на це, їй довелось чимало страждати і вона дуже хотіла кохати та бути потрібною. Про непросте життя, особисту драму та коханих чоловіків учасники літературно-мистецького проєкту не лише розповідали, а й організували інсценівки, в яких Леся ділилася важливим, тривожним, потаємним та навіть болючим, виливала свої почуття до Сергія Мержинського, кохання до якого було справжнім, великим, спалюючим і знищуючим. Звучали знайомі уривки з поезій, лунали чуттєві ліричні пісні – за весь час заходу присутні поринули в життя Лесі Українки, пізнали її біль, її щастя, її муки, радощі, страждання, жіночу силу і кохання.


Наприкінці заходу ведучі зазначили, що варто було б вчитися терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі, і що, можливо, після цього організованого дійства багато хто перечитає твори Лесі Українки, сходить до театрів, де ставлять п’єси, поїде до міст, де є музеї Лесі, подивитись на її почерк, особисті речі… Адже вона – це не книжка чи фото, а пристрасна, ніжна, цікава і вічно сучасна Людина, Жінка, Миткиня…

Lesya Urrainka1

Lesya Urrainka2

Lesya Urrainka3

Lesya Urrainka4

Lesya Urrainka5

Lesya Urrainka6

Lesya Urrainka7

Lesya Urrainka8

Lesya Urrainka9

Lesya Urrainka10

Lesya Urrainka11

Lesya Urrainka12

Lesya Urrainka13

Lesya Urrainka14

Lesya Urrainka15

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

ПЕРЕДПЛАТА ОН-ЛАЙН ГАЗЕТИ "РІО-БЕРДИЧІВ"

Три ведмеді запрошують на роботу

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.