Як депутати Бердичівської районної ради у дитинстві колядували й щедрували — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Як депутати Бердичівської районної ради у дитинстві колядували й щедрували

12 січ. 2021 Вікторія Кучерява

Різдво Христове і Старий Новий рік – улюблені зимові свята. Неповторний аромат, світлі враження та хвилюючі миті казкової пори залишають добрий слід у пам’яті. У ці святкові дні журналісти видання поцікавилися: як депутати Бердичівської районної ради у дитинстві колядували й щедрували. Наші співрозмовники – люди різних професій та уподобань – згадували яскраві події тих років, коли були школярами і студентами.

Володимир ДіхтярВолодимир Діхтяр, політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»: «Мої дитинство та юність проходили за часів піонерії і комсомолії. У місті колядувати та щедрувати не було можливості. Мій батько родом із села Кантелина, що на Вінниччині. Ми їздили на його батьківщину до родичів. І півсела були Діхтярі. На зимові свята тітка, дядько і двоюрідні сестри та брати збиралися гомінкою юрбою і ходили до інших родичів Діхтярів колядувати та щедрувати. Вони співали, а я лише підспівував. І все відбувалося, як у «Вечорах на хуторі біля Диканьки». Йшли від хати до хати. А потім збиралися у дядька Павла і роздивлялися подарунки. У січневі дні ганяли на санях, гралися у сніжки, ліпили снігову бабу… І згадується піч у тітки. Для нас із двоюрідним братом Володькою було великим задоволенням залазити разом на піч… Ми всі свята проводили в селі, де підтримували Різдвяні традиції».


Інна КирилюкІнна Кирилюк, політична партія «Європейська солідарність»: «Я сама родом із села Бейзимівка Чуднівського району. Залишилися теплі спогади, як ми збиралися гуртом і їздили на санях. А зими тоді були хороші, сніжні… Заходили у хати, вітали господарів із Новим роком та Різдвом Христовим. Сільський клуб завжди організовував такі виїзди. Ми співали колядки й щедрівки і вручали дітям подарунки, які закуповував голова колгоспу. Мої батьки: Людмила Вікторівна і Михайло Дмитрович Канавські – гарно співали і навчили мене. У нас із мамою був чудовий родинний дует. Вона довго працювала головою сільської ради і підтримувала традиції Різдвяно-Новорічних святкувань. Я зі шкільних років була Снігуркою, потім – керівником художньої самодіяльності у клубі. Працюю у сфері культури з 1991-го року, а з 2000-го і зараз – художній керівник у МПК ім. О. Шабельника. Колядуємо та щедруємо з Народним аматорським ансамблем пісні і танцю ансамблем «Зорецвіт».


Валентина КупчинВалентина Купчин, політична партія «Європейська солідарність»: «У моєму дитинстві за радянських часів колядувати й щедрувати забороняли. Моя родина проживала у місті Мена на Чернігівщині. У ті роки діти боялися, щоб учителі не побачили, як вони колядують і щедрують. Пам’ятаю, як їздила взимку до бабусі в село, де було багато снігу, де шанували традиції та звичаї Різдва…».

 

 

 

 

 


Олена ПорхунОлена Порхун, політична партія «Сила і Честь»: «Маленькою дівчинкою я не колядувала і не щедрувала, адже батьки були військовими, і ми жили у військових містечках. До бабусі їздила в село лише влітку. У студентстві на першому курсі жила в одній кімнаті з подружкою з Черкащини. Якось вона запросила до себе на зимові свята у м. Тальне. Пройшли роки, а у пам’яті залишилося невелике містечко, поділене навпіл залізницею. Я вперше побачила вертеп із Різдвяною зіркою. Ми переодягалися , розмальовували обличчя і співали. У мене була коричнева дублянка, так я одягала її навиворіт. Пісень не знала, спочатку підспівувала, але до ранку слова були вивчені. З тих пір дуже люблю колядки та щедрівки. Рада, що давні традиції відроджуються. Наші учні зі школи № 12 влаштовують гарні вистави. Минулого року прийшли до мене додому, колядували, щедрували…».

 


Наталія РудомьотоваНаталія Рудомьотова, «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»: «У дитинстві я жила у будинку по вулиці Молодогвардійській. Це були 80-і роки… Ми ходили по сусідах разом із подружками, які проживали в цьому мікрорайоні. У мене на голові була велика українська хустка з гарними квітами... Хтось переодягався у козу, хлопці вирізали з дерева зірку, прикрашали блискучим дощиком і носили з собою. Нас пригощали горіхами, цукерками і мандаринами. На зимові свята ми співали улюблену «Щедрик, щедрик, щедрівочка, прилетіла ластівочка…». 

 

 

 

Валерій ХмелівськийВалерій Хмелівський, політична партія «За майбутнє»: «Я народився у селі Малий Острожок Хмільницького району Вінницької області. Тато був директором школи, мама – вчителькою. Свідоме дитинство співпало з 60-ми роками. Колядувати тоді не було прийнято. Ходили тихенько лише до найближчих родичів. Батько на це закривав очі, а в душі підтримував. Співати я не співав, але участь у святкових привітаннях брав…».


З давніх-давен у народі говорили: «Якщо на зимові свята у хаті колядують і щедрують – увесь рік буде щасливим та багатим». Отож щедрий вечір, добрий вечір – добрим людям на здоров’я!

 

 

 

Відео

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.