Музей генерал-хорунжого Романа Дашкевича відкрили у Бердичеві. Фото — РІО Бердичів

Понеділок, 25 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Музей генерал-хорунжого Романа Дашкевича відкрили у Бердичеві. Фото

На території 26 артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Романа Дашкевича відбулася знакова і урочиста подія. Напередодні Дня Збройних сил України тут було урочисто відкрито та представлено оновлені експозиції музею, що висвітлюють формування артилерійських військ УНР, інформують про батька української арти - генерал-хорунжого Романа Дашкевича, показують роль Житомирщини загалом та Бердичева зокрема у визвольних змаганнях того часу.

Історія є дуже важливою, бо це – носій ідентичності. Потрібно, щоб при словах 1917 рік в уяві людей спливали одразу не червоні прапори над Петроградом, а синьо-жовті прапори над Києвом, не Чапаєв, Щорс тощо, а зимовий похід, Дашкевич, Петлюра та інші. Саме на цьому наголосив під час відкриття експозицій, перед тим, як всередині музею з ними ознайомитися, до урочистого перерізання стрічки науковий співробітник Туристичного інформаційного центру міста Жовкви, історик Віктор Заславський. Він же ж і додав, що саме історія допомагає чітко знати, хто ми є. А цей музей на території 26 артилерійської бригади, над яким спільними зусиллями працювали військові, історики та волонтери, є спробою закохати бердичівлян і жителів інших міст у свою історію, українську історію, у тих, хто 100 років тому захищав державність України, та закохати у таку людину, як Роман Дашкевич, котрий спромігся з нуля створити артилерійську батарею, а потім зробити з неї бригаду.


Створювачі експозицій зазначають, що історія Романа Дашкевича – це історія жертовності і неймовірної винахідливості, а цей музей буде ще однією цеглинкою у фундаменті української нації та свідомості, адже сила народу – це єдність поколінь.
На урочистому відкритті оновленого важливими історичними експозиціями музею були присутні міський голова Бердичева Сергій Орлюк, депутати як міської ради, так і районної, бердичівські історики та краєзнавці, військовослужбовці та їх командири, представники ЗМІ та ті, завдяки кому ці експозиції побачили світ.


Особовий склад військової частини, істориків та волонтерів, які взяли участь у створенні музею, нагородив грамотами та пам’ятними нагрудними знаками командир 26 артилерійської бригади підполковник Андраник Гаспарян, подякувавши за таку клопітку, колосальну і дуже важливу роботу. Після офіційного перерізання стрічки при вході в музей усі присутні гості мали можливість особисто на власні очі побачити створені експозиції, ознайомитися з історією боротьби з радянською армією, українськими збройними силами перших визвольних змагань, участю артилеристів у перших визвольних змаганнях, ключовими операціями української армії і що найголовніше - дізнатися про постать Романа Дашкевича.


Гостям заходу було проведено першу цікаву екскурсію новим музеєм, яку всі з захопленням слухали та ніби ставали частинкою більш ніж столітньої історії. Графік роботи музею ще узгоджується, але командир військової частини запевнив, що усі бажаючі матимуть змогу також познайомитися з його експозиціями, а для молодого покоління така екскурсія стане гарним методом вивчення української історії та одним із аспектів патріотичного виховання.

26abr muzey1

26abr muzey2

26abr muzey3

26abr muzey4

26abr muzey5

26abr muzey6

26abr muzey7

26abr muzey8

26abr muzey9

26abr muzey10

26abr muzey11

26abr muzey12

26abr muzey13

26abr muzey14

26abr muzey15

26abr muzey16

26abr muzey17

26abr muzey18

26abr muzey19

26abr muzey20

26abr muzey21

26abr muzey22

26abr muzey23

26abr muzey24

26abr muzey25

26abr muzey26

26abr muzey27

26abr muzey28

26abr muzey29

26abr muzey30

26abr muzey21

26abr muzey32

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.