Пам’ятник «Померлим голодною смертю на багатих українських землях» - символ пам’яті для бердичівлян — РІО Бердичів

Четвер, 21 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Пам’ятник «Померлим голодною смертю на багатих українських землях» - символ пам’яті для бердичівлян

Кожного року українці згадують страшні роки голодоморів, що забрали життя мільйонів людей. Смерті дітей, юного і старшого покоління українців, які в голодних муках помирали у ті роки, стали національною і нічим та ніколи незагоєною раною.

Бердичівляни щороку у листопаді вшановують пам’ять померлих голодною смертю земляків в особливому місці, біля особливого пам’ятника, який привертає увагу і містян, і гостей одразу, як тільки проходиш чи проїжджаєш повз нього. Його, символ пам’яті про мільйони тих, хто помер з голоду на родючій українській землі, встановили на пагорбі біля річки Гнилоп’ять, на перехресті вулиць Козацької та Чуднівської.


Урочисте відкриття меморіалу відбулося 25 листопада 2016 року і створений він був за ініціативи та меценатства бердичівлянина, відомого приватного підприємця Анатолія Кашпірука. Батьки йому розповідали про ті страшні роки, бо самі пережили голод.


В основі композиції – символічне поєднання двох гранітних плит, розташованих під кутом, на яких викарбувані написи «Померлим голодною смертю на багатих українських землях» і «Пам’яті жертв Геноциду українського народу 1932-1933 років». Центральним елементом композиції є фігура жінки на тлі згорьованої України, зображеної на чорному граніті. Затуливши обличчя, жінка оплакує невинно померлих від голоду. Задум втілив у реальність дизайнер Сергій Слободянюк, розмістивши на монументі цілісну єдину країну і навіть українську вишиванку, як її атрибут.


Пам’ятник встановлений, щоб увіковічити мучинецьку смерть, і є символом того, що бердичівляни пам’ятають, не забувають невинно убієних жертв тоталітарного режиму. А місце, де постав цей витвір, за задумом автора та переконанням багатьох бердичівлян має бути для всіх храмом духовності, пам’яті і скорботи.

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.