Бердичівські бібліотеки нарешті розпочали свою роботу — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівські бібліотеки нарешті розпочали свою роботу

Без перебільшення, цього чекали всі бердичівляни, адже карантин вніс корективи в усі сфери, в тому числі і в роботу бібліотек. Працівникам книгозбірень, для яких співпраця та спілкування з тими, з ким співпадають інтереси, смаки та уподобання в літературі, не вистачало звичних, насичених подіями, цікавих робочих днів. Книгоманам, для яких похід до бібліотеки – можливість провести своє дозвілля за прочитанням книги улюбленого автора або ж чогось новенького, захоплюючого, закриття на карантин бібліотек стало не меншим випробуванням. Воно й не дивно, адже не всі вдома мають переповнені полички з літературою, а якщо і мають, то давним-давно її перечитали, і, напевно, не один раз.

Приступити до роботи, за словами директора Центральної міської бібліотеки, Тетяни Кущук, працівники були готові ще у травні місяці і дуже цього чекали. Розуміли, що потрібно дотримуватися усіх санітарних норм, а тому підготували все: антисептики, маски, захисне скло, рукавички, засоби для дезінфекції тощо. Було навіть подане звернення до міської ради про готовність працювати. Але, на жаль, Постанова головного санітарного лікаря не передбачала відкриття бібліотек - можливість передачі коронавірусної інфекції від однієї особи до іншої через книги.


Ця ситуація неабияк засмутила бібліотекарів, а ще більше – відвідувачів. Здати раніше взяті книги не можна було, прийти і вибрати для прочитання вдома нові – теж заборонено. Бідкалися і батьки, адже дітям у школі надали список літератури, яку вони проходитимуть у новому навчальному році. І літні канікули – той час, коли школярі вже можуть почати читати твори, щоб потім не навантажувати себе.


Аж ось, як кажуть, крига зрушила і з’явилася довгоочікувана гарна новина про те, що з вівторка, 30 червня, і Центральна міська бібліотека Бердичева, і її філіали нарешті гостинно відкрили свої двері для відвідувачів.


Найперше про це було повідомлено у соціальній мережі Фейсбук, але, як зазначила Тетяна Кущук, навіть без офіційного оголошення охочих завітати до книгозбірень виявилося напрочуд багато. Лише до Центральної міської бібліотеки у перший день прийшло 70 осіб, а у філіал №5 – більше 20 осіб. На рахунок відвідування решти філіалів станом на 17-ту годину вчорашнього дня, а саме тоді вдалося особисто прийти до бібліотеки, розпитати все, поспілкуватися, аби повідомити бердичівлянам, котрі, можливо, ще не знають, приємну звістку, інформації ще не було. Проте навіть така статистика у перший день роботи після довготривалого відпочинку дуже тішить бібліотечний колектив.


Щодо режиму роботи міської бібліотеки, то варто зазначити, що працює вона з 9:00 до 18:00, а філіали починають робочий день з 9:30. Субота та неділя наразі є вихідними днями. Одразу навпроти входу до приміщення, всередині, знаходиться столик, на якому розміщений антисептик для рук, захисні маски для тих, хто їх не має з собою, одноразові поліетиленові рукавички, якими потрібно брати книги, вологі серветки та пам’ятка відвідувачам про санітарні норми. В іншій кімнаті біля дверей на столику є журнал, в який записують інформацію про проведення температурного скринінгу у працівників бібліотеки кожного ранку перед початком роботи та обов’язкову дезінфекцію приміщення кожних дві години з перервою для наскрізного провітрювання.


На підлозі наклеєні лінії для того, аби відвідувачі дотримувалися дистанції. Це стосується найбільше учнів, які підписують обхідні листи, а так пускають по одній-дві особи, якщо ж більше, то варто зачекати своєї черги надворі. Працівник бібліотеки, яка приймає і видає книги, в кімнаті сидить в рукавичках, захисній масці та щитку, а також відгороджена від відвідувачів, які раніше за звичкою так і намагалися якнайближче підійти та заглянути. Нині це – заборонено заради безпеки бібліотекарів. Останні, до речі, обкладені книгами з усіх боків, адже їх винесли та розклали на столах, аби люди, звісно ж, в рукавичках одноразових, могли вибрати ті, які хочуть взяти для прочитання.


Повертаються книги до бібліотеки згідно прописаних дій у Постанові. Тобто усі книги, принесені читачами, поміщають у поліетиленовий пакет разом із формулярами в окремому приміщенні, а нині це приміщення Молодіжного центру «М-формація», де поки що дітей немає у якості постійних відвідувачів різних заходів, складають на полиці для двотижневої обсервації. Як тільки цей час минає, їх забирають, розкладають на місця і бажаючі можуть ці книги взяти.


Читальний зал нині не працює для відвідувачів, адже це поки що заборонено одночасне перебування кількох людей. Але це вдалий час та можливість працівникам бібліотеки провести інвентаризацію. А от на рахунок заходів для молодіжних центрів, то в отриманій Постанові вказано, що можна буде їх проводити за умови одночасного перебування 5-8 дітей з дотриманням усіх санітарних норм: маски, антисептики, дезінфекція приміщення, соціальна дистанція і температурний скринінг. Але керівництво та працівники бібліотеки вирішили розпочати таку роботу не з приміщення поки, а організовувати цікаві заходи надворі.

biblioteka1

biblioteka2

biblioteka3

biblioteka4

biblioteka5

biblioteka6

biblioteka7

biblioteka8

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.