У Бердичеві встановлять пам’ятну дошку Фрідріху Горенштейну — РІО Бердичів

Неділя, 26 Вересня

  • vistavka800

У Бердичеві встановлять пам’ятну дошку Фрідріху Горенштейну

03 квіт. 2020 Власкор

Відповідне рішення було прийняте під час засідання виконавчого комітету міста у четвер, 2 квітня. Пам’ятна дошка з’явиться на фасаді Альма-матері відомого письменника, драматурга і сценариста – Бердичівській міській гуманітарній гімназії №2. Саме у цій, тоді ще школі, навчався наш видатний земляк, дитинство та юність якого пройшли у Бердичеві.

Фрідріх Горенштейн народився 18 березня 1932 року. Мав непросте дитинство. Після арешту і розстрілу батька у 1937 році разом з матір’ю під її прізвищем Прилуцький та ім’ям Фелікс відправився із Бердичева в евакуацію. Та мама у дорозі померла, тож хлопчика відправили до дитбудинку. Після війни Фрідріха забрали до себе рідні тітки – материні сестри, які мешкали у нашому місті. Батькове прізвище та ім’я, дане йому при народженні, повернув собі згодом.

Закінчив Дніпропетровський гірничий інститут, працював інженером, та творча натура наполегливо нагадувала про себе. Фрідріх Горенштейн їде до Москви, де навчається на Вищих сценарних курсах. Талант та навчання дали свій результат: кіносценарії, публікації, книги, оповідання… Після виходу друком твору «Дім з башточкою» до письменника приходить слава і визнання. Також, у творчому доробку автора є п’єса «Бердичів», у якій автор – бердичівлянин – описує життя тогочасного єврейства міста.

У своїх творах Горенштейн пропагував найвищі людські цінності, висловлював неприйняття будь-якої дискримінації, засуджував антисемітизм. У Бердичеві шанують видатного земляка. Неодноразово у місті проходив кінофестиваль імені Фрідріха Горенштейна «Зоряне містечко», заснований Аллою Міщук. А невдовзі, згідно прийнятого рішення, з’явиться і пам’ятна дошка, котрою місто увічнить пам’ять бердичівлянина, перед талантом якого вклоняється увесь світ.

 Gorenshteyn1

bazar 800

Відео


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.