Бердичів-віртуальний: у місті хочуть створити туристичного гіда — РІО Бердичів

Бердичів-віртуальний: у місті хочуть створити туристичного гіда

Про це наприкінці засідання виконавчого комітету Бердичівської міської ради розповіли присутнім заступник міського голови Валентина Адаменко та секретар міської ради Юлія Лефтер.

Вони, а також начальник відділу культури Валентина Кузьменко, буквально за кілька годин до засідання виконкому приїхали з відрядження з міста Суми, де згідно розпорядження міського голови переймали доволі цікавий досвід у розвитку туризму. І саме враженнями від побаченого вони поділилися, а також зазначили, що у Бердичеві цей досвід також буде втілений у життя найближчим часом.


Мова йде про сучасну Smart-розробку - "Віртуальний гід з технологією доповненої реальності". Це спеціальний мобільний додаток, який у Сумах допомагає туристам і місцевим жителям краще пізнавати архітектурні пам’ятки міста, перетворюючи екскурсію у цікаву пригоду і ніби повертаючи людину в той час, коли та чи інша пам’ятка була створена і з якою метою.


За словами Валентини Адаменко, поїздка була спрямована спеціально на вивчення інтерактивного туристичного гіда, аби у подальшому зробити таку розробку у Бердичеві, який також славиться своїми архітектурними пам’ятками, визначними місцями і може бути привабливим та цікавим для туристів. Свою роботу делегація поділила на 2 частини, ознайомившись спочатку з роботою цієї розробки на вулицях міста, а потім познайомившись із розробниками даного продукту – Сумським державним університетом.


Суть віртуального гіду полягає у тому, що людина, яка має смартфон, за допомогою додатку Ulab AR та QR-кодів дізнатися інформацію про ту чи іншу пам’ятку, навівши телефон на спеціально розміщені таблички і зчитавши код. Турист не лише отримує розширену інформацію від віртуального, ніби «мультяшного», гіда, який розповідає історичні факти тощо, а й може переглянути фото про ту чи іншу споруду, будівлю, визначне місце. При цьому людині не потрібно витрачати кошти, аби наймати гіда, все просто і доступно для тих, хто має смартфон і вміє ним користуватися. Тим більше, що даний додаток працює і українською мовою, і англійською.


Секретар міської ради Юлія Лефтер до усього сказано додала, що такий віртуальний гід допоможе зробити наше місто туристично привабливим. Делегація з Бердичева побачила той спектр задач, які потрібно виконати у нашому місті, аби інформація була цікава для місцевих жителів, гостей міста, в тому числі і іноземних.


Міський голова впевнений, що таку розробку у Бердичеві вдасться впровадити найближчим часом. Для цього є у місті історики і краєзнавці, які володіють достовірною інформацією щодо історії міста і його окремих пам’яток, адже щоразу існує кілька версій появи якогось визначного місця чи об’єкта архітектури. Що ж до технічної сторони, то в реалізації задуманого допоможуть спеціалісти з вищевказаного Сумського державного університету.

gid1

gid2

gid3

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.