У молодіжному центрі Бердичева відбулася година державності «За єдність України» — РІО Бердичів

Субота, 31 Липня

У молодіжному центрі Бердичева відбулася година державності «За єдність України»

Серед важливих для нашої країни дат є така, що уособлює прагнення до вольності, свободи і найголовніше – єдності українського народу. Це прагнення існувало ще за часів Київської Русі, коли князі об’єднували територію в одне ціле. Воно існувало ще за часів козацтва, коли гетьмани боронили і відстоювали свою державу, захищаючи території. Це прагнення не покидало українців у часи, коли наша держава була поділена між двома імперіями і минуло багато віків, перш ніж дві окремі утворені держави – Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка – утворили єдину державу під назвою «Україна».

Саме 22 січня минулого століття українці стали на крок ближчими до своєї мрії. На Софіївській площі біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому у присутності десятків тисяч киян лідери УНР та повноважна делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу.


З того часу, незважаючи на різноманітні протистояння, війни, важкі часи та періоди в історії, українці пам’ятали і пам’ятають цю символічну для народу дату, щорічно згадують, якою ціною далася ця соборність у ті часи і нині, коли на кордони України зазіхають вороги. Традиційно, «живими ланцюгами», утвореними українцями у містах та містечках, від заходу до сходу, від півночі до півдня, і дорослі, і діти наголошують на тому, що Україна – єдина, цілісна, незалежна, непоборна, як і її народ.
У Бердичеві цьогоріч День Соборності України містяни відзначили годинною державності під назвою «За єдність України». У молодіжному центрі «М-формація» зібралися представники міської влади, працівники бібліотеки, вчителі та учні загальноосвітніх шкіл міста, студенти, викладачі, артисти та творчі колективи міського Палацу культури і Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова.


Про день 22-го січня 1919 року, про проголошення Акту Злуки і події, які цьому передували, розповів присутнім депутат Бердичівської міської ради Василь Толочко. За його словами, кожен з присутніх, безумовно, після цієї години державності, повинен прийти додому і розповісти своїм батькам, дітям, друзям, знайомим, які, можливо, не знають, про головних поборників соборної України Винниченка, Цегельського, Бачинського та інших, не менш важливих історичних постатей тих часів.
Депутат переконаний, що історію держави творить її народ, так само, як і бореться за неї, відстоює її цілісність та соборність, і, на жаль, нині ми маємо знову гіркий досвід тривалої війни на сході нашої держави, досвід втрат найкращих синів України, сльози матерів, дружин та дітей. Бердичівщина також зазнала втрат і імена кожного з цих Героїв навіки закарбувалися у серцях земляків.


Під час години державності у молодіжному центрі «М-формація» присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять загиблих бердичівлян. Молодь міста виконала почесну місію покладання квітів до Меморіалу «Слава Героям!», до пам’ятника Великому Кобзарю та до меморіальної дошки українському політичному діячу В’ячеславу Чорноволу. А артисти і творчі колективи МПК ім. О. Шабельника та ЦПО ім. О. Разумкова піснями, віршами та танцями вкотре нагадали, наскільки цілісним є український народ, гарно і милозвучною є його мова, душевною та патріотичною є його пісня, спільними і сильними є його прагнення.

2020Gidnist1

2020Gidnist2

2020Gidnist3

2020Gidnist4

2020Gidnist5

2020Gidnist6

2020Gidnist7

2020Gidnist8

2020Gidnist9

2020Gidnist10

2020Gidnist11

2020Gidnist12

2020Gidnist14

2020Gidnist15

2020Gidnist16

2020Gidnist17

2020Gidnist18

2020Gidnist19

2020Gidnist20

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.