Бердичівлянам презентували фільм про талановитого митця Сергія Танадайчука — РІО Бердичів

Вівторок, 26 Жовтня

Бердичівлянам презентували фільм про талановитого митця Сергія Танадайчука

Про цю напрочуд талановиту людину, митця і неординарну особистість ми вже писали, коли у приміщенні художньої школи Бердичева учням демонстрували його картини та розповідали про його життя. Тоді кожен з тих, хто починав малювати, займався цим певний час і навіть був вже відомим у місті художником, із захватом споглядали фантастичні роботи чоловіка, який нібито бачив світ по-іншому, по-особливому, та знову і знову повторювали, що це людина безмежного таланту.

А у п’ятницю в приміщенні Музею історії міста Бердичева про Сергія Танадайчука показували неймовірно цікавий фільм, знятий кінооператором, а в даному випадку і режисером Віталієм Сулимою. Сам чоловік, виступаючи перед присутніми з передмовою, зазначив, що Сергія Танадайчука багато хто знав, а дехто, можливо, хоча б раз, та й чув про цю людину чи читав. А Віталій Сулима зустрівся з митцем років 20 років тому у Пирогово і тоді його ніби блискавкою вдарило, так зацікавив цей чоловік і його незвичайні роботи, як для музею під відкритим небом. З камерою, без усілякого замовлення, без грошей він зняв матеріал, який пролежав 20 років. Але, як було сказано, весь час доводилося наштовхуватися на цей матеріал з підписом «Музей Пирогово. Танадайчук», це напружувало і турбувало, аж допоки у цьому році Український культурний фонд не оголосив такий собі «грант». Потрібно було підготувати творчу заявку, створити команду, вказати тему проекту скласти бюджет і ще багато тонкощів. І так вийшло, що цей проект увійшов до складу переможців, адже фонд зацікавила постать Сергія Танадайчука.


То і зробив Віталій Сулима цікавий, хоч і короткохвилинний фільм, який не залишає байдужим до постаті митця абсолютно нікого. І допрем’єрний його показ відбувся у Бердичеві, де Сергій Танадайчук жив і творив у різноманітних техніках: живопис, розпис, писанки, витинанки, а також складав казки і створював витинанки-іграшки. І роботам був притаманний його особистий стиль, сформований із народних традицій, петриківського мистецтва та Трипільської культури.


Тут, у залі Музею історії, зібралися друзі талановитого художника, його знайомі та близькі – усі ті, кому пощастило знати цю людину, бути з нею особисто знайомим. Багато з них і стали героями фільму «Моє мистецтво. Сергій Танадайчук». Педагоги, які навчали талановитого хлопця Сергія, художники, які допомагали якомога краще розвинути його неординарний стиль, друзі, у яких він свого часу мешкав, сусіди та дітлахи, які нині вже є дорослими, розповіли багато про життя, творчість, риси характеру, жагу до творіння неперевершеного Сергія Танадайчука.


На одному подихові присутні переглянули фільм, аплодуючи Віталію Сулимі за таку дійсно гарну і достойну кінострічку пам’яті чоловіка, який за своє, хоч і коротке, життя зміг стати і прикладом для наслідування, і особистістю, якою Бердичеву варто гордитися. А плоди творчості цього чоловіка зберігаються у Музеї історії, в окремих мистецтвознавців, прикрашають заклади та книжки. І хоча достеменно невідома їхня кількість, адже мова йде про тисячі картин, проте кожна з них містить частинку душі талановитого Сергія Танадайчука, його неповторний стиль та його особливе бачення світу.

Tanadaichuk film1

Tanadaichuk film2

Tanadaichuk film3

Tanadaichuk film4

Tanadaichuk film5

Tanadaichuk film6

Tanadaichuk film7

Tanadaichuk film8

Tanadaichuk film9

Tanadaichuk film10

Tanadaichuk film12

Tanadaichuk film13

Tanadaichuk film14

Tanadaichuk film15

Tanadaichuk film16

Tanadaichuk film17

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"


  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 4-12-39, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.