Про реформу децентралізації у Семенівській ОТГ говорили… на пікніку — РІО Бердичів

Середа, 22 Січня

  • buhoblik800
  • TehnoMayster remont800

Про реформу децентралізації у Семенівській ОТГ говорили… на пікніку

17 лип. 2019 Юрій Балюк

Бердичівська МРГО "Добра справа" спільно з Красівської сільською бібліотекою в Семенівській ОТГ провели пікнік з сільським головою в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні"(ПУЛЬС). 

Учасників заходу гостинно прийняла до своєї садиби родина Посудевських, де у неформальній обстановці Наталія Семенюк, голова Семенівської сільської ради, поспілкувалася з жителями села Красівка. Очільниця громади нещодавно побувала з робочим візитом до Канади у рамках інвестиційного форуму за участі урядів обох країн, і мала змогу порівняти життя громад та історію їхнього становлення.
«Ми ще діти, нам всього три роки. І нас канадські партнери розуміють, кажучи, що з українських ОТГ чекають все і одразу, але якби не такий вантаж, який впав на нас після об’єднання - в Канаді держава повністю освіту та медицину, а ми ж взамін інфраструктурному розвитку спрямовуємо свій бюджет на забезпечення заробітної платні освітянам та в декотрій частині медикам первинної ланки», - зауважила Наталія Семенюк.


З її слів стало відомо, що і на благополуччя Семенівської ОТГ можуть вплинути події геополітичного масштабу, зокрема, якщо буде введено в експлуатацію газопровід "Північний потік - 2" в обхід України, громада втратить найбільшого наповнювача місцевого бюджету - лінійне газотранспортне підприємство. Від ризиків глобальних розмова перейшла до теми локальних проблем, які турбували громадян: дороги, водопостачання, розподіл фінансових ресурсів в громаді тощо. На більшість питань жителів Красівки голова Семенівської сільської ради дала вичерпні відповіді.


«Але є проблеми, які сільська рада не може вирішити без підтримки обласного керівництва, бо ОТГ в багатьох ситуаціях не мають відповідних повноважень. Ми можемо лише писати звернення», - зазначила Наталія Семенюк.
Час спливав швидко. У невимушених і комфортних умовах пікнік з сільським головою був інформаційно насиченим та змістовним.
«Я рада, що такі заходи відбуваються саме в нашому селі, Красівці. І я зрозуміла, що в багатьох питаннях підтримка та активність жителів громади є невід’ємною складовою успіху діяльності сільського голови. Почувши як про зради, так і про перемоги впровадження реформи децентралізації у Семенівській ОТГ, хочеться побажати нам усім терпіння та наснаги, адже ще попереду так багато чого треба зробити», - щирими словами побажання завершила пікнік Емма Вольницька, господиня садиби Посудевських.


Учасники пікніка згадали, що це був останній захід в рамках проекту, на що Юрій Балюк, голова Бердичівської МРГО "Добра справа" натякнув, що все тільки починається, адже є напрацьовані спільно з владою та громадою ідеї, які варто втілювати у життя.
Проект реалізується за підтримки Асоціації міст України (АМУ) в партнерстві з Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX в Україні за фінансової підтримки USAID.

piknik1

piknik2

super cina

Відео

anoliya zb 800

rif 800 2020

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.