На сцені міського Палацу культури вітали бердичівлян представники міст-побратимів — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

На сцені міського Палацу культури вітали бердичівлян представники міст-побратимів

Традиційно, під час відзначення Дня міста Бердичева та Дня молоді в міському Палаці культури відбуваються урочистості та святкова програма з нагоди Днів польської культури у Бердичеві. Історія цього свята розпочалася ще у ХХ столітті і цього року місто відзначає справжній ювілей - 20 років українсько-польській дружбі у Бердичеві.

Гарну традицію спілкування наших народів започаткували генеральний консул Республіки Польща, кавалер ордену міста Бердичева «За заслуги» Кшиштоф Свідерик, отец Бенедикт Крок, Бердичівське відділення «Спілки поляків України» та виконавчий комітет Бердичівської міської ради. А ще є люди, як зазначили ведучі урочистостей та святкового концерту, які бережуть цю традицію і примножують її: міський голова Василь Мазур, Генеральне Консульство Республіки Польща у Вінниці, міста-побратими Явір та Сєдльце, Бердичівське відділення «Спілки поляків України», мистецькі колективи міста на чолі з міським Палацом культури, освітяни та усі бердичівляни, які всі ці роки долучаються до святкування та є незмінною його частиною.


Цьогоріч на святковій сцені бердичівлян із потрійним святом щиро та тепло вітали почесні гості: представники Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці на чолі з віце-консулом Аліцією Зигулою, дружня делегація з міста-побратима Явора – бурмістр Еміліан Бера, голова міської ради Явора Даніель Іванскі, начальник відділу промоції і міжнародного співробітництва Лєшек Швятковскі, інспектор відділу європейських фондів Томаш Кощюв, представник яворського бізнесу Ігор Іванюта, делегація польського міста Сєдльце – Президент міста Анжей Ситник дружиною - пані Ельжбетою Ситник, начальник кабінету президента Евеліна Рачинська та секретар міста Сєдльце Адам Забіяк.


У словах привітання усіх, хто піднявся на сцену, звучала спільна думка – дружба між нашим містом і польськими містами-побратимами буде з кожним роком міцнішою і триватиме завжди. В свою чергу представники делегації побажали Бердичеву та всій Україні миру, процвітання та розвитку у всіх сферах діяльності.
А відтепер, як прозвучало зі сцени, пошук того, що зближує Бердичів з іншими містами інших країн та єднає, у нашому місті стало реальними справами. Коло друзів нашого міста лише за 1 рік значно розширився. У серпні 2018 року міський голова підписав угоду про співпрацю з містами Бней-Брак та Лод в Ізраїлі, а у травні 2019 року, у день відзначення 220-ї річниці з дня народження французького письменника Оноре де Бальзака було підписано меморандум про співпрацю з місто Тур у Франції.


Бердичівляни сподіваються, що у нових відносинах між містами-побратимами Бердичева буде така ж дружба, щирість, надійність та підтримка, як і у тривалих взаємовідносинах з містами Явір та Сєдльце. Адже дуже багато наших бердичівлян подружилися з цими містами і міцно дружать уже багато років. Це неабияк приємно було помічати і у виступах наших артистів міського Палацу культури, які залюбки під час святкового концерту виконували польські пісні на рівні з українськими народними та із запалом танцювали, а гості із польських міст-побратимів, вражені гостинністю та усміхнені, захоплююче спостерігали за нашими українськими традиціями.

poldni1

poldni2

poldni3

poldni4

poldni5

poldni6

poldni7

poldni8

poldni9

poldni10

poldni11

poldni12

poldni13

poldni14

poldni15

poldni16

poldni17

poldni18

poldni19

poldni2

poldni21

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.