Годиною державності в бердичівській «М-формації» відзначили День Конституції — РІО Бердичів

Вівторок, 22 Вересня

  • Бердичівський Базар

Годиною державності в бердичівській «М-формації» відзначили День Конституції

Напередодні важливого для всієї нашої держави свята – Дня Конституції України – в молодіжному центрі «М-формація» у Бердичеві відбулася година державності, під час якої усі присутні у залі згадали шляхи зародження і становлення Основного Закону.

Ухвалена 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання, після доби безперервної роботи, Конституція України набула чинності з дня її прийняття, хоча писали її цілих 6 років. ЇЇ складний шлях політичного самовизначення засвідчує невмирущу волю українців мати свою державність, бути суверенною серед інших вільних народів Європи та усього світу. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від великих державо творців: Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова, Павла Скоропадського.


Нинішня Конституція врахувала історичний досвід українського народу і кращі світові традиції. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства. За історичними мірками наш Основний закон – зовсім молодий документ, проте корені його дуже і дуже глибокі, як і корені української нації.


З інформацією про історію створення Конституції України та зміни, які вносили до неї протягом 23 років, виступила вчитель історії та правознавства Бердичівського загальноосвітнього колегіуму №14. Також до молодого покоління бердичівлян, присутніх на годині державності в «М-формації», звернувся депутат Бердичівської міської ради Василь Толочко. Він зазначив, що Конституція України є для всіх важливою, бо має багато юридичних властивостей, бо це – вершина і основа законодавства, і коли у 1996 році її було прийнято, то потрібно було внести зміни і доповнення до 600 законів та нормативних актів.


Основний Закон нашої держави захищають не лише юристи, а й нині захищають її основи зі зброєю в руках військовослужбовці на сході України. Багато хто із тих мужніх і відважних чоловіків отримав поранення у запеклих боях, а немала кількість таких воїнів взагалі віддала у цій боротьбі власні життя. У Бердичеві та Бердичівському районі таких Героїв налічується 24, чиї імена навіки залишаться у пам’яті вдячних за захист бердичівлян.


А нинішня молодь, як запевняє Василь Толочко і як переконане старше покоління, буде жити в демократичній державі, соціальній, правовій, будуватиме її, проявлятиме активну громадянську позицію і змінюватиме на краще нашу країну.

 

m form1

m form2

m form3

m form4

m form5

m form6

m form7

m form8

m form9

m form10

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.