Квіти до пам’ятника Великому Кобзарю поклали маленькі та дорослі бердичівляни. Фото — РІО Бердичів

Середа, 27 Січня

  • Конфискат. Чёрная пятница. Распродажа верхней одежды

Квіти до пам’ятника Великому Кобзарю поклали маленькі та дорослі бердичівляни. Фото

Маленькі вихованці дитячого садочка з яскравими квітами в руках прямували сьогодні зранку разом зі своїми вихователями до знаного усіма пам’ятника українському пророку у Бердичеві, чиє заповітне слово й досі є актуальним, а слова з віршів й нині звучать з вуст патріотів України та її захисників.

Вчителі загальноосвітніх шкіл, бібліотекарі, молоде покоління бердичівлян, представники міської влади та начальники управлінь і відділів і, звісно ж, депутати міської та обласної рад також із букетами півоній, хризантем тощо долучилися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря. Адже саме цей день, 22 травня 1861 року, став пам’ятним для усього українського народу. Після п’ятдесяти восьми днів перебування праху Тараса Шевченка у Петербурзі, його домовину, як це мовилося у «Заповіті», було перевезено до України та перепоховано на Чернечій горі біля Канева. У народі ця гора вже традиційно й зветься Шевченковою, адже покоїться він тут вже 158 років.

Заступник міського голови Валентина Адаменко, звернувшись на годині вшанування пам’яті українського поета біля до усіх присутніх, зазначила, що Великий Кобзар і дійсно був народним поетом. Підтвердженням цьому є те, що домовину, поставлену на козацький віз і накриту червоною китайкою, повезли впряжені не воли, а простий люд і супроводжували українські дівчата в народному вбранні. Це свідчить про те, що любов до Кобзаря – невмируща. А сьогодні, за словами Валентини Адаменко, прекрасні діточки ДНЗ №15 Бердичева ще раз підтверджують, що Україна буде жити і пам’ять про її пророка не згасатиме протягом ще не одного покоління українців загалом і бердичівлян зокрема.


Усі принесені живі квіти і діти, і молодь, і дорослі поклали до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку, по обидві боки якого майоріли жовто-блакитні прапори нашої української держави, сином і патріотом якої він був.

perepokhovannyaTSH1

perepokhovannyaTSH2

perepokhovannyaTSH3

perepokhovannyaTSH4

perepokhovannyaTSH5

perepokhovannyaTSH6

perepokhovannyaTSH7

perepokhovannyaTSH8

perepokhovannyaTSH9

perepokhovannyaTSH10

perepokhovannyaTSH11

perepokhovannyaTSH12

perepokhovannyaTSH13

perepokhovannyaTSH14

perepokhovannyaTSH16

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.