На сцені бердичівського театру приборкували норовливу — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

На сцені бердичівського театру приборкували норовливу

Вечір четверга у Бердичеві ознаменувався черговою приємною подією у культурному житті міста. На сцені «Музично-драматичного театру на Європейській» із виставою «Приборкання норовливої» виступив Хмельницький академічний театр ім. М. Старицького. Зала театру була майже вщерть заповнена глядачами, котрі завітали на виставу аби дізнатись, чи вдасться комусь із женихів закохати в себе панну з непростим характером - головну героїню шекспірівської п’єси.

З того моменту, як пролунав останній дзвінок, сповіщаючий про початок дійства, а залу огорнула темрява, усі присутні потрапили до невеличкого італійського містечка Падуї, що в околиці Венеції, у далекі часи вельмож та слуг, завидних наречених та щедрих посагів. Туди, де про вроду доньок Баптіста Міноли говорять усі. Проте заміж кличуть лише меншу – поступливу та лагідну Б’янку. Претендентів на руку і серце дівчини вистачає. Вести красуню під вінець прагнуть і Люченцо із Пізи, і падуанці Гортензіо та Гремйо. Чого не скажеш про її старшу сестру Катаріну. Норовливого характеру дівчини бояться не лише наречені, а й її рідні. Тому чоловік вирішує не віддавати молодшу доньку заміж доти, доки шлюб не візьме її старша сестра.


Таке рішення Баптісти неабияк псує плани женихів, котрі вирішили свататися до Б’янки. І поки ті вирішують, що робити, знаходиться претендент на руку Катаріни, якого не лякає норов дівчини. Більше того, досі жодного разу не бачивши вольової красуні, його абсолютно не цікавить її зовнішність. Головне – аби панна була багатою. Проте все міняє їх перша зустріч, під час якої врода, непоступливість та гострий язик панянки вирішують все: веронець Петруччо прагне будь-що приборкати норовливу дівчину і взяти її собі за дружину.


Тож поки у боротьбі претендентів на шлюб із Б’янкою останні чубляться та переодягаються у слуг, викладачів мов та музики, щоб тільки бути ближчими до коханої, він домовляється з батьком дівчат про весілля з Катаріною. З цього моменту Петруччо починає втілювати свій план по підкоренню серця старшої із сестер. У свою чергу, у разі приборкання доньки, Баптіста обіцяє збільшити посаг за неї ще на двадцять тисяч.


На вінчання веронець з’являється із запізненням, у безглуздому вбранні, чим неабияк дивує присутніх і доводить наречену до люті. Проте страх залишитись покинутою біля вівтаря робить свою справу: після того, як Петруччо прощається з усіма в намірі залишити весілля, Катаріна чи не вперше іде на поступки та просить його лишитись. Більше того, їде з ним до його господи, де він продовжує втілювати вжиття свій хитрий задум. Намагаючись «догодити» обраниці, він настільки вживається в роль «турботливого» чоловіка, що, обираючи для неї їжу і одяг, не знаходить нічого гідного. Голодна і знесилена Катаріна починає все більше дослухатися до Петруччо. Слуги, як можуть, підіграють своєму господарю, тож дівчині нічого не залишається, крім як опанувати свій запал і стати поміркованішою за свого шаленого чоловіка. Не без пригод приїхавши на гостину до оселі свого батька, де досі вирішується доля Б’янки, тепер уже старша донька виявляється поступливішою за сестру і на власному прикладі показує, що слід шанувати свого чоловіка. Розчулений Петруччо розуміє, що йому вдалося завоювати серце коханої Кет, як він її називає, і у відповідь також схиляє голову перед своєю покірною дружиною.


Перипетії п’єси Вільяма Шекспіра, неперевершена гра акторів Хмельницького академічного театру ім. М. Старицького та неймовірні декораціїне залишили байдужими жодного із присутніх у залі. Глядачі сміялися, співпереживали головним героям комедії і вірили у її щасливий фінал. По завершенню вистави усі стоячи аплодували артистам і криками «Браво!» проводжали їх зі сцени. Залишаючи стіни «Музично-драматичного театру на Європейській», люди, традиційно, фотографувалися на сходах, що ведуть до балконів театру, і ділилися враженнями від побаченого.

norovliva1

norovliva2

norovliva3

norovliva4

norovliva5

norovliva6

norovliva7

norovliva8

norovliva9

norovliva10

norovliva11

norovliva12

norovliva13

norovliva14

norovliva15

norovliva16

norovliva17

norovliva18

norovliva19

norovliva20

norovliva21

norovliva22

norovliva23

norovliva24

norovliva25

super cina

Відео

Діана Сискова

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.