«Сонячні» бердичівляни танцювали і веселились на Центральній площі міста. Фото. Відео — РІО Бердичів

Четвер, 9 Липня

  • Бердичівський Базар

«Сонячні» бердичівляни танцювали і веселились на Центральній площі міста. Фото. Відео

Цих маленьких бердичівлян не можна не помітити у натовпі і більшість перехожих звертають одразу на них увагу, адже виглядають такі діти не так, як звичайна малеча. Специфічні риси обличчя, характер і манера поведінки, коли такі дітлахи посміхаються, танцюють та постійно обіймаються з усіма, хто поряд – це те, що вказує на приналежність їх до когорти «особливих». А в народі їх вже давно називають «сонячними» людьми.

Мова йде про тих, хто народився зі специфічною генетичною ознакою і має відомий багатьом синдром Дауна. За статистикою, на 700 немовлят 1 дитина народжується з таким синдромом. Щороку в Україні з’являються на світ від 300 до 400 таких малюків. Дана хвороба – це генетична патологія на рівні хромосом. Після злиття чоловічої і жіночої клітин створюється одна клітина, що містить 46 хромосом. Іноді природа через невстановлені причини вводить в організм зайву хромосому і в 21-й парі до традиційних двох хромосом додається ще одна, яка й стає причиною синдрому Дауна. Звідси й певні особливості діток: типова зовнішність, повільніший, ніж у ровесників, розвиток і особливості фізіології.


У Бердичеві вже третій рік поспіль на Центральній площі міста Бердичівська міськрайонна громадська організація «Навчально-реабілітаційний центр для неповносправних дітей «Насіння Надії» та ГО «Щаслива дитина» інклюзивний центр розвитку по методу Марії Монтессорі проводять акцію під назвою «Кольорові шкарпетки», спрямовану на підтримку дітей та дорослих з синдромом Дауна. Така акція проходить по усьому світі, щоб дати усім зрозуміти: таким людям є місце серед нас і вони можуть жити та реалізовувати себе. «Шкарпетки» тому, що вони нагадують своєю формою хромосому. А дату відзначення людей з даним захворюванням 21 березня - обрали не дарма. Третій місяць року через наявність 3-ї хромосоми, а 21 число тому, що ця додаткова хромосома знаходиться у 21-й парі.


Бердичівляни цього дня, зібравшись на площі, веселяться, танцюють з кумедними ведмедиками, спілкуються між собою та, звісно ж, купують кольорові шкарпетки і прикріплюють собі на верхній одяг. Все для того, а би на них звертали увагу, як її звертають на дітей і дорослих з синдромом Дауна. Можливість придбати шкарпетки надала мережа магазинів «ТриДе», які постійно підтримують ініціативу громадських організацій донести людям інформацію про таких «сонячних» дітей та сприймати їх, не ткнувши пальцем, не насміхаючись і не ображаючи, а з любов’ю, розумінням та гарним ставленням.


Зібрані кошти будуть спрямовані на гарну і світлу ідею: аби люди з синдромом Дауна у нашому місті пройти серію кулінарних занять, занять із живопису та катання на кониках. Саме для цього потрібні кошти. Для прикладу, ведучі нагадали, що у Броварах вже є пекарня, в якій працюють люди з таким захворюванням, стажуються, можуть самі себе забезпечити, створювати сім’ї і просто жити повноцінним життям. У Бердичеві, впевнені організатори акції, потрібно відкривати такі можливості для діток. Хтозна, можливо поряд з кожним із нас живе майбутній талановитий і відомий художник, кухар чи кондитер. І найперше, дивлячись на таку «сонячну» малечу, виникає велика повага до їхніх батьків за те, що свого часу, чуючи вердикт лікарів і пропозиції покинути хвору дитину та не псувати собі життя, вони, не зважаючи ні на що, виховують таких діток, люблять їх безмежно, знаходять в собі сили і віру в краще.

IMG 3046

IMG 3047

IMG 3048

IMG 3049

IMG 3051

IMG 3053

IMG 3055

IMG 3058

IMG 3061

IMG 3064

IMG 3071

IMG 3074

IMG 3077

IMG 3078

IMG 3079

IMG 3085

IMG 3088

super cina

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.