Бердичівлянин Олесь Коляда отримав медаль і диплом Всеукраїнської літературно-мистецької премії — РІО Бердичів
  • Бердичівський Базар

Бердичівлянин Олесь Коляда отримав медаль і диплом Всеукраїнської літературно-мистецької премії

18 січ. 2019 Олександр Невизнаний

На початку нового року в Києві в Українському фонді культури ім. Бориса Олійника відбувся гарний мистецький вечір, на якому відзначалось 100-річчя видатного українського письменника Данила Олександровича Бакуменка.

grafik

Відкрив це зібрання голова правління фонду – відомий поет, мистецтвознавець Олександр Бакуменко (син Д. Бакуменка).


Олександр поділився спогадами і розповів про свого батька, про його життєвий та творчий шлях. Прозвучали також літературні фрагменти із творів Д. О. Бакуменка.


В Золотому залі фонду були присутні відомі письменники, поети, композитори, скульптори, художники, прихильники та шанувальники творчості Д. О. Бакуменка, а також його друзі та соратники, серед яких був Народний артист України, відомий поет-пісняр Вадим Крищенко.


Варто зазначити, що днями завершується робота над документальним фільмом «Данилова ріка», приуроченого до сторіччя письменника. Музику до цього фільму написав бердичівський композитор Олесь Коляда, а декілька пісень за кадром звучать у його виконанні.


В рамках цього мистецького заходу була започаткована Всеукраїнська літературно-мистецька премія УФК «Шануймо рідне…» імені Данила Бакуменка. Рішенням журі Українського фонду культури імені Бориса Олійника були нагороджені медаллю та дипломом перші лауреати за краще висвітлення патріотичної тематики у творах літератури та мистецтва: Лауреат Державної премії імені Т.Г. Шевченка, Заслужений діяч мистецтв України письменник Петро Перебийніс та письменник Анатолій Гай за книгу «Вогненні рубежі прапороносців» (в номінації проза), Заслужений діяч мистецтв України поет, автор знаменитої пісні «Росте черешня в мами на городі» Микола Луків та наш земляк, лауреат численних міжнародних конкурсів і фестивалів композитор і співак Олесь Коляда (в номінації пісенна творчість).


Що ж, плідно розпочався Новий рік у нашого земляка-бердичівлянина, який все своє життя оспівує в своїх творах Україну і наш рідний Поліський край.


Відмітимо також, що письменник Олександр Бакуменко написав і видав у 2018 році книгу-роман про свого батька «Захисник чернечої гори» та за краще висвітлення військово-патріотичної тематики у творах літератури та мистецтва нагороджений Державною премією імені Богдана Хмельницького.

Олександр Невизнаний, шанувальник міста Бердичева

kolyada prem1

kolyada prem2

kolyada prem3

kolyada prem4

kolyada prem5

kolyada prem6

super cina

Відео

anoliya zb 800

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.