Фото скульптури з Бердичівщини зайняло центральне місце експозиції, яку оглянула дружина Президента — РІО Бердичів

П'ятниця, 7 Серпня

  • Бердичівський Базар

Фото скульптури з Бердичівщини зайняло центральне місце експозиції, яку оглянула дружина Президента

«А може, це мистецтво?», - ця фраза стала назвою виставки, відкриття якої відбулось в понеділок в Житомирському кінотеатрі Жовтень. І сказала її прибиральниця однієї з заводських їдалень, коли дослідники мозаїчних панно Житомирщини спитали її чому вона так дбайливо слідкує за мозаїкою на стіні. 

А ще більш ранньою передумовою для дослідження став фасад давно недіючого кінотеатру Жовтень, що височіє в центрі міста, і який теж викладений орнаментами з мозаїки на революційні теми. Тоді ж і виник задум відродити цю будівлю, зробити її знову осередком культурного життя житомирян та жителів всієї області.

Для цього організатори (громадська організація «Житомир, зроби голосніше!», якою керує Людмила Зубко, дружина віце-прем’єра з регіональної політики Геннадія Зубка) розробили проект проведення фестивалю «Жовтень в Жовтні», який був підтриманий Українським культурним фондом (яким керує дружина президента Марина Порошенко), посольством Голландії в Україні та інститутом Адама Міцкевича.

Не знаю, скільки дали коштів на проведення фестивалю зарубіжні фонди, а з українського бюджету на це виділили майже півтора мільйона гривень. Офіційною мовою мета і завдання фестивалю звучать так:

«Забезпечення міжсекторальної співпраці та налагодження культурного діалогу між регіонами культурні та креативні індустрії Жовтень в Жовтні

Міждисциплінарний фестиваль "Жовтень в Жовтні" заплановано зробити ключовою подією культурного життя Житомирської області та проводити раз на рік.

Тема 2018 - "Коли територія набуває ідентичності". Подія має стати ключовим комунікативним майданчиком в культурному житті країни та створити модель, яку можна поширювати на інші регіони.»

В понеділок вранці від журналістів та телеоператорів було тісно в фойє колишнього кінотеатру. Але охорона дружини президента слідкувала за порядком в середині приміщення, а кілька десятків правоохоронців в формі та без неї, пильнували на вулиці.

Вітальні слова виголосили всі високі учасники церемонії: Геннадій Зубко, Марина Порошенко, Євген Нищук (міністр культури), Сергій Сухомлін (міський голова Житомира), Ігор Гундич (голова ОДА) та посол Нідерландів. Після цього один з натхненників фестивалю, відомий в Україні арт-діяч і колишній гітарист групи «Океан Ельзи» Павло Гудімов провів дружині президента презентацію експонатів виставки.

Наступним етапом фестивалю стала конференція «Коли територія набуває ідентичності». Вона тривала два дні в сесійній залі обласної ради. Але ця зала виявилась трохи завеликою для такого заходу, бо якщо на початку вона заповнилась наполовину, але трохи-потрохи студенти з задніх рядів повтікали, і залишилось в залі ледь не дві третини вільних місць.

Дискусію під назвою «Культурна політика в умовах децентралізації» в перший день конференції мали б завести досить відомі особистості такі як Влад Піоро (голова ГО «Український центр розвитку музейної справи»), Ярослав Петраков (Генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури України), Павло Шеремета (засновник Києво-Могилянської бізнес школи) та інші, але їм це не дуже вдалося.

Після довгих і часом нудних виступів вистачило часу лише на два коротких меседжа із зали. Викладачка Житомирського університету обурилась, що доповідачі не знають, що Житомирщина історично складається як мінімум з трьох культурно-історичних регіонів, і Житомир аж ніяк не може бути столицею Древлян, бо такою є Коростень. Ну і я додав, що Бердичів теж є досить самодостатнім в культурному плані містом, а ще порадив чиновнику з міністерства культури змінити принцип фінансування культурних закладів на місцях – аналогічно з реформою сімейної медицини, платити завклубам чи бібліотекарям гроші за реальних їх клієнтів. На це чиновник відповів, що все в руках місцевої влади, а особливо нових ОТГ.

А на мій закид, чому на такому «культурному» заході немає жодного представника з Бердичева чи району, відповіла вже в перерві очільниця обласного управління культури Тетяна Парфентьєва, мовляв, всіх запрошували, інформацію розсилали, але заставити приїхати не можемо, бо це захід, який не проводить управління культури, а лише сприяє. 

З усього побаченого і почутого можна зробити висновок, що в нас в Україні є не одна Культура, а декілька: комунальна культура, де планується бюджети, працюють випускники «культурних» закладів освіти, які отримують зарплати і премії; грантова культура, яка придумує нові й нові забаганки, що підтримуються різними міжнародними і меценатськими фондами; і реальна «культура», яка збирає повні зали на Вінника, Дзідзьо і гумористів різних мастей.

І якщо оцінювати культурні заходи не за кількістю їх учасників, чи кількістю їх глядачів, а кількістю витрачених на них грошей, тоді фестиваль «Жовтень у Жовтні», напевно стане переможцем цього культурного сезону на Житомирщині.

1zhovten5

1zhovten6

1zhovten7

1zhovten8

1zhovten9

1zhovten10

1zhovten11

1zhovten12

1zhovten13

1zhovten14

1zhovten15

Відео

Олександр Доманський

Головний редактор газети "РІО-Бердичів"

Сайт: rio-berdychiv.info/
  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. Свободи 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.