В Райгородку Бердичівського району колись існувала потужна єврейська громада — РІО Бердичів

Неділя, 20 Січня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

В Райгородку Бердичівського району колись існувала потужна єврейська громада

06 черв. 2018 Анатолій Горобчук

Окрім Бердичева, потужна єврейська громада існувала також у сусідньому з містом селі Райгородок нині Бердичівського району.

Так, згідно перепису населення Російської імперії 1897 року у Райгородку, який на той час входив до складу Волинської губернії, проживало 2058 жителів, з яких 946 відносили себе до осіб іудейського віросповідання (фактично – євреїв за національністю). Це загалом 45,9% від загальної кількості усіх жителів села. Майже половина! Але враховуючи той факт, що перепис 1897 року розділяв жителів Російської імперії не за національністю, а за віросповіданням, значна кількість євреїв могла вказати своє вірою православ’я (так звані вихрести), уникаючи обмежень смуги осілості.

Асенизатор


У Райгородку діяв кагал – правління єврейської громади, що було посередником між нею і владою. Існувало також єврейське кладовище, де проводили поховання місцевих євреїв (але більш заможні воліли бути похованими на бердичівському єврейському кладовищі).


Нині практично ніщо не нагадує про те, що в Райгородку колись була єврейська громада – зникли і синагога, і єврейське кладовище. Залишились лише місцеві топоніми, одним із яких є Містечко – район компактного проживання євреїв у цьому селі.

З сайту "Мій Бердичів"

Відео

anoliya zb 800

RIFdruk

  • asenposlugi1
  • moloko2
  • avtoshkola1
  • pamyat
  • UTK1

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.