Імена загиблих в АТО бердичівлян увійшли в пам’ятну книгу письменниці Мілади Мартинюк. Фото — РІО Бердичів

Середа, 18 Липня

  • TehnoMayster
  • TehnoMayster remont800

Імена загиблих в АТО бердичівлян увійшли в пам’ятну книгу письменниці Мілади Мартинюк. Фото

Хочеться заплющити очі, а потім розплющити – і ніби не було тих трьох років вогняного пекла, який пережили і продовжують переживати українці. Хочеться, щоб молитви матерів були почуті і кожен молодий хлопчина, кожен чоловік нарешті був вдома з родиною, а не на передовій під свистом вогняних куль. А ще найбільше хочеться утерти сльози і хоча б частково добрим теплим словом загоїти рани у серці мамам, дружинам і дітям, котрі й досі ніяк не можуть змиритися з тим, що найдорожчого, найкоханішого, найріднішого вже нема поруч.

Завжди важко стримувати сльози під час заходів, на яких згадують жахливі сторінки тієї війни, що зветься «АТО». В душі – двояке відчуття: і гордість за мужніх, відважних героїв, для яких обов’язком перед державою та народом було рішення захищати країну від ворога, і біль за тих, хто своєю сміливістю і тією ж таки відважністю врятував не одного друга, товариша, побратима чи мирного жителя цінною власного життя.
Бердичів пам’ятає і розділяє біль утрати кожної родини, яку спіткало горе. Імена синів, чоловіків і татусів стали символами пам’яті, стали янголами-охоронцями вдячних за мирне небо бердичівлян. До меморіальних дошок з їхніми обличчями покладають квіти, їх щороку згадують теплим словом і дякують. А цьогоріч нелегку, але таку важливу і колосальну роботу здійснила відома бердичівська письменниця і краєзнавець Мілада Мартинюк, написавши книгу «Вони залишили слід безсмертний та терпкий…». В ній вона повідала імена тих 22 захисників України з нашого міста та району, які у боротьбі з запеклим ворогом віддали своє життя. І у середу, 11 жовтня, напередодні Дня захисника України в Центральній міській бібліотеці відбулася презентація видання.

Асенизатор


Для письменниці ця робота теж стала своєрідним моральним випробуванням, адже рідним загиблих військовослужбовців і досі ятрить душу ота незагоєна рана втрати своєї кровиночки, своєї дорогої людини, і під час спілкування переймаєшся кожним словом, кожною фразою з життя Героя. Але Мілада Мартинюк запевняє, що кожен бердичівлянин має знати своїх захисників, знати про їхнє дитинство, юність, захоплення та мрії, про рішення стати на захист України та проявлену мужність у боях.


У книзі вміщені також вірші місцевих поетів, які долучилися до праці над виданням і вклали у неї частинку своєї душі. Автор дякує за титанічну працю редактору газети «Земля Бердичівська» Володимиру Кравченку і спонсору, нашому земляку, керівнику Житомирської юридичної компанії «Кодекс» Олександру Дмитруку.


Як зазначила письменниця та краєзнавець Мілада Мартинюк, робота у даному напрямку на цьому не закінчується, вона й надалі з допомогою небайдужих людей буде збирати інформацію, буде розмовляти з рідними людьми і близькими, з колегами, друзями бердичівських захисників. У планах – розширювати свою книгу і свій задум, писати не лише про загиблих героїв, а й збирати інформацію про наших нинішніх захисників, які зараз боряться на Сході і виборюють таку омріяну перемогу.

IMG 0326

IMG 0329

IMG 0330

IMG 0333

IMG 0339

IMG 0342

IMG 0343

IMG 0344

IMG 0346

IMG 0348

IMG 0349

IMG 0350

IMG 0351

IMG 0352

IMG 0357

IMG 0360

IMG 0366

IMG 0368

IMG 0371

 

 

kolibris robota

Відео

Світлана Семчук

Журналіст редакції газети "РІО-Бердичів"

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

На правах реклами

РІО Бердичів
 
Видання "РІО Бердичів"
Головний редактор: Олександр Доманський
Адреса: вул. МЮДа 6 м. Бердичів,
Житомирська обл., 13300 Україна
Телефони редакції: 
04143 2-15-73, +38096-256-67-50
E-mail: rioberdychiv@gmail.com
Веб сайт: 

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на "РІО-Бердичів". Для інтернет-видань – обов'язкове пряме відкрите для пошукових систем гіперпосилання. Посилання має бути розміщене незалежно від повного або часткового використання матеріалів, в підзаголовку або в першому абзаці матеріалу. Редакція "РІО Бердичів" не несе відповідальність за матеріали авторів розділу “Блоги”.